“Igast soost inimestel on keeruline oma partneriga orgasmi kogeda, see on tavapärane, normaalne ja seda ei pea häbenema,” teab Sex Communication podcasti autor Brianne McGuire. “Orgasm ei võrdu eduga ja naudingu võib saada ka ilma tippu jõudmata.”

Kuigi McGuire tunnistab, et orgasm võib olla eriline osa seksist, ei tohiks see kindlasti olla eesmärk omaette ja põhjus, miks üldse seksida. Seks võib olla viis oma partneriga lähedasemaks saada, stressi leevendada või lihtsalt lõbutseda — orgasmiga või ilma.

Heaolu eksperdi Lindsay Wynni sõnul võib oma mõtteviisi muutmine su seksuaalsusele väga hästi mõjuda. “Me peame tähtsaks seksi aspekte, mis on sageli ebarealistlikud ja osad neist pole isegi nauditavad,” selgitab ta. “Seks pole lihtsalt üks tegu, see on kogemus. Kuula oma keha ja seda, mis on mõnus.”

Kuigi sina ja su kallim võite küll unistada klassikalisest 2000ndate romantilise komöödia seksistseenist, ei pea teie sekselu jäljendama seda, mida te televiisorist näete. Kui sa ei hooli väga orgasmist, vahekorrast või eelistad praktiseerida turvalist seksi, ära tunne vajadust käituda kuidagi teisiti. Seni, kuni teed seda, mis teile mõlemale sobib ja nauditav on, ei pea see nägema välja, kõlama ega isegi toimuma nii nagu sa kuskilt näinud oled. “Seks on selline, millisena sa sellest unistad,” kinnitab Wyn. “Ole teadlik, ole aus ja ole avameelne.”

Aga, kuidas ikkagi tippu jõuda?

Mäletad aega, kui õppisid korvpalli mängima või rattaga sõitma ja kohe, kui palusid oma vanematel vaadata, kuidas sa nende asjadega hakkama saad, läks kõik nihu? Selline võib tunduda vahel ka seks. Kuigi intiimsus võib olla imeline viis, kuidas kellegagi lähedasemaks saada, teab McGuire, et see võib vahel ka teid mõlemat survestada.

“Orgasmile on antud nii suur roll, et seks oleks edukas, mistõttu võib see tippu jõudmist hoopis takistada,” möönab ekspert. “Seksuaalne nauding ei ole vaid füüsiline, vaid ka mentaalne — keha stimuleerimine ei tähenda alati, et kõik muu tuleb järele.”

Kui oled stressis, sest kardad, et sa ei saa orgasmi, võid selle esinemise tõenäosust hoopis vähendada. Kuigi see võib sel hetkel raske tunduda, võta hetk, et end oma kehas päriselt hästi tunda ja su partner võib aidata sul oma peast välja pääseda.

McGuire sõnul aitavad ka emotsionaalsed faktorid nagu usaldus, kirg ja mugavustunne aidata inimesel orgasmini jõuda. Kui sul on vaja tempot aeglustada või soovid temaga rääkida sellest, kus su mõtted on, siis tee seda, sest olles emotsionaalselt samas kohas, võite kergemini ka üle seksika finiši joone jõuda. Lisaks võib olla kasu ka sellest, kui vaatad üle teid ümbritseva keskkonna. Pane põlema mõni küünal (Epp Kärsin soovitab näiteks kaht oranži küünalt — üks sulle ja üks su partnerile).

Ja siiski: kui sa ei jõuagi tippu, siis ka see on okei. Lihtsalt naudi hetke, sest kuigi orgasm võib olla imeline seksi osa, ei pea see olema teie suur finaal.

Allikas: elite daily