„Paekivi, kuusekäbid, samblatuustikud ja mõnusalt lõhnav puit, mis inspiratsioonikarbikesest järjest välja koorusid, köitsid ehtekunstnikke sedavõrd, et materjalide kättesaamisel ei tahtnudki nad pikka juttu rohkem jutustada. Nad olid lihtsalt nii kannatamatud juba ideede kallale asuma,“ jagas emotsiooni Goldtime turundusjuht Anne Rinne.

„Vahel on nii oluline korraks astuda välja oma igapäevarutiinist ja teha midagi teistmoodi, näha asju teise nurga alt, tuua uut fookust. Seda me proovisimegi selle projektiga teha, andes disaineritele materjalid, millega nad igapäevatöös palju kokku ei puutu. Me ei loonud disaineritele mingeid piiranguid ega reegleid, andsime vabad käed materjalide interpreteerimisel. Vabaduse mitte mõtelda tootmise, turustamise ega tarbija peale. Lihtsalt luua midagi südamest. Algmaterjalide valikul tahtsime aga tuua fookuse loodusele meie ümber. Eesti on imeilus koht, kus elada ja seda ilu tuleb märgata ning hoida.“

Projektis kaasalöömisele ütlesid oma kindla jaa kohe: Tanel Veenre (Tanel Veenre Jewellery), Birgit Skolimowski (Birgit Skolimowski Jewellery), Kriss Eglite (New Vintage by Kriss), Sofia Hallik (Soma), Sigrid Kuusk (Soho), Henri Hallik (Wooch), Mari Ojasaar (Kuma), Kateryna Pishon (Hyrv).

„Meie suureks missiooniks on juba aastaid Eesti ehtedisain tõsta au sisse ning sellesse panustades teha kummardus suurepärastele ehtekunstnikele, aga ka samas pakkuda kõikidele klientidele üle kogu Eesti võimalust meie imelist disaini nautida maailmas tuntud brändide kõrval,“ rõhutab Goldtime juveeliosakonna juht Aveli Kippari. Unikaalseid Eesti sünnipäevakingitusi esitleti esmakordselt 19. veebruaril Viru Keskuses.

Kõik huvilised saavad disainerite valminud teoseid Viru Keskuse Goldtime vaateaknal lähemalt vaadelda. Seejärel aga lähevad ehted oksjonile, mille tulu annetame metsade hoidmiseks.

Osadel piltidel on näha kodumaiseid käsitöökokteili. Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada Teie tervist.