Rõusas elab üks tore kolme lapsega noorpere, kes on ühele vanale talule elu taas sisse puhunud. Paraku on hakkajast noorpere silmitsi raske olukorraga, mis mõjutab oluliselt nende rahalisi võimalusi. Varsti 2-aastseks saaval Lennal on diagnoositud raske südamepuudulikkus ja ta vajab eluaegset trombivastast ravi.

Majas puudub korralik wc ja vannituba. Kuna väikese Lenna elu eest võitlemisele kulub hetkel suur osa sissetulekutest, ei jõua majanduslikud võimalused pere vajadustele järgi. Lenna südame operatsioon viidi läbi Soomes ja see viis pere väga raskesse majanduslikku seisukorda.

Kuigi Haigekassa rahastuse abil tehti Lennale väga kallis südameoperatsioon Soomes, siis transpordi ja elamiskulud Helsingis kohapeal tuli perel ise kanda. „Lapse seisund oli niipalju raske, et oma transpordiga ei tohtinud minna. Telliti meditsiiniline reanimobiil ja sellega viidi Helsingisse. Eesti haigekassa selliseid asju ei hüvita ja sa pead leidma ise sellise raha,“ ütleb pereisa. Nii ongi pere olukorras, kus mugavustele ei ole võimalusi mõelda ja elatakse päev korraga.

„Kodutunne“ aitab talumajja ehitada perel üle jõu käiva sooja pesuruumi ja wc.

Hooaja viimane „Kodutunne“ on Kanal 2s täna kell 20:00, kohe pärast „Reporterit“.