Aga mis toimub killer-kontsi kandes naise vaagna põhjas?

Kas lihased, mille funktsiooniks on toetada naise siseorganeid ja tagada nauditav seksuaalelu, saavad üldse oma funktsiooni pidevas pingeseisundis täita?

“Ilu nõuab ohvreid”

Kõrgeid kontsi kannavad tihtipeale ka naised, kes ei pea neid mugavaks, sest nagu vanasõna ütleb “Ilu nõuab ohvreid”. Aga kui palju oled sa valmis ilu nimel ohverdama?

Teine grupp naisi kinnitab, et kõrged kontsad on mugavuse etaloniks ja nende jalad ei kannatagi teistsuguseid jalatseid. Inimese keha on tõepoolest imeline, kohandudes tingimustega, millesse see on asetatud.

Ükskõik, kumba gruppi sa kontsakandjana kuulud, tahame, et sa oleksid oma eelistuste juures informeeritud ja oskaksid luua seoseid, kui selleks peaks täna või tulevikus vajadus tekkima. Jah, nõrkade orgasmide ja uriinipidamatuse puhul võib süüdlast otsida lisaks muudele teguritele ka kingariiulist või magamistoa sahtlist, kus tupekuulid ootavad nukralt, et sa treeninguga lõpuks ometi (taas)alustaksid.

Keha kui täiuslik terviksüsteem

Selleks, et saaksid seista ja kõndida pikali kukkumata, vajad tasakaalu, mis on tagatud seistes neutraalses asendis, tallad maas. Kontsakingi kandes muutub nii rüht kui kõnnak: keharaskus koondub päkale, vaagnaluu kaldub kõndides ettepoole ja alaselg muutub nõgusaks. Austraalias läbi viidud katses selgus, et kontsakingade mõju rühile ei piirdu vaid ajaga, mil kingad on jalas. Kõrgeid kontsi armastavate naiste ja madalate kingade kandjate kõnnak erines ka paljajalu käies: kontsakandjate sammud olid lühemad ja jõulisemad. Lisaks avastati, et kontsakingi kandvate naiste säärelihased olid lühemad ja vähem elastsed.

Keha on ühtne tervik, täiuslik süsteem, kus miski ei toimi teisest piirkonnast eraldiseisvalt. Kui keha on pidevalt pinges, et hoida end tasakaalus, siis ei mõjuta see vaid jalgu, alaselga ja õlavöödet, vaid tekitab pingeid ka vaagnas. Kõrgeid kontsi kandes hoiame pikali kukkumise vältimiseks oma kõhulihaseid, tuharalihaseid ja vaagnapõhjalihaseid pidevas pinges. Selleks, et lihased funktsioneeriksid nagu ette nähtud, peab aga pingutus vahelduma lõdvestusega.

Pinges vaagnapõhjalihased võivad muuta vahekorra valusaks, põhjustada kõhukinnisust ja uriinipidamatust ning raskendada vaginaalset sünnitust. Seetõttu pole vaagnapõhjalihaste puhul oluline tegeleda vaid treeningu, vaid ka lõdvestuse ja oma kehahoiaku korrigeerimisega. Pidev kõrgetel kontsadel käimine tasuks samuti luubi alla võtta, kuid ära karda, sa ei pea oma lemmikkingadest päevapealt loobuma, eriti siis, kui oled nendega juba harjunud.

Kuidas oma tervist hoida, kui kõrged kontsad on sinu firmamärk?

Selleks, et vähendada kõrgetest kontsadest tingitud kahju sinu tervisele (ja parandada sinu seksuaalelu), on meil sulle rida soovitusi:

  • Vali tavapärasest veidi madalamad kontsad, saavutad nendega ikkagi wow-efekti
  • Eelista kiilkontsa tikk-kontsale, et pakkuda paremat toestust
  • Kui soovid kingade abil endale pikkust lisada, eelista ühtlaselt kõrge tallaga kingi
  • Vähenda kõrgetel kontsadel käimise aega iga päev kasvõi mõne tunni võrra, kandes kaasas mugavaid vahetusjalatseid pikkadeks distantsideks
  • Tee päeva jooksul jalgadele venitusi ja harjutusi (nt jalaringe) ning pühenda teadlikult aega vaagnalihaste lõdvestusele

Pinges vaagnapõhjalihaste lõdvestus

Vaagnapõhjalihaste lõdvestuseks võib teha nii füüsilisi kui meditatiivseid harjutusi. Füüsiliseks mõjutamiseks võib viia sõrme tupe avausest sisse ja suruda päraku suunas. Seda harjutust peaks tegema mitu korda päeva jooksul. Lisaks võib kasutada visualiseerimist ja hingamist. Selleks lama selili ja hinga sügavalt sisse, nii et tunned õhku liikumas otse vagiinasse. Välja hingates lõdvestu. Tee harjutust iga päev (5 sissehingamist ja väljahingamist) vähemalt 3 nädalat järjest. Harjutuste tegemisel võid kasutada taimede baasil niisutavat libestit.

Uusi kingi ostes ole nagu Tuhkatriinu, valides jalanõud, mis istuvad sulle kui valatult ja ei tekita kehas pingeid. Glamuursetele kontsadele võiksid jätta erilise koha oma võrgutusarsenalis, kui tunned, et pole valmis neist veel lõplikult loobuma.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena