„Tugevas konkurentsis on tarvis osata teistest kandidaatidest eristuda, teha kõik värbamisprotsessi sammud maksimaalselt hästi ja vältida tüüpvigu, mis võivad maksma minna su kutse töövestlusele või lepingu ametikohale,“ ütleb värbamisekspert.

Loe läbi ettevõtte koduleht

Kodulehelt saad firma kohta loodetavasti piisavalt infot, et vältida kohtumisel piinlikult elementaarseid küsimusi (nt et millega ettevõte tegeleb). Vaata kindlasti ka uudiste ning blogi rubriiki, sealt võid saada huvitavat infot nii töötajate kui organisatsiooni kohta üldiselt.

Guugelda antud ettevõtet

Soovituslik on ettevõtte nime ka guugeldada, sest erinevatest artiklitest võid saada väga huvitavat infot. Seda nii positiivses kui ka negatiivses võtmes (näiteks makseraskused vms).

Ole hoolitsetud välimusega

See tähendab, et tee korda oma küüned, käi pesemas ja lase endale lõhna peale. Kammi juuksed, vaata et hingeõhk oleks korras ja et riided oleksid puhtad. Naised - meigiga ärge liialdage. Pigem vähem kui rohkem!

Vali õige riietus

Ole viisakas, kuid arvesta, et sa ei lähe näitusele. Klassikaline neutraalne must-valge on suurepärane valik, oma eripärane stiil jäta muudeks kordadeks. Naiste puhul on ohukohad liiga lühikesed kleidid/seelikud ning sügavad dekolteed. Need ei mõju töövestlusel üldjuhul hästi.

Mine vestlusele puhanuna

Punased silmad, haigutamine ja väsinud olek jätavad sinust väga kehva mulje. Mine vestlusele puhanuna ja kindlasti väldi eelmisel päeval pidutsemist!

Ära hiline!

Kedagi ei huvita vabandused ummikust või õige koha üles leidmise raskusest. Käi päev-kaks enne vestlust vaatamas, kus see koht on ja kaua sinna sõidad. Nii pabistad vestluse päeval vähem ning tead paremini aega planeerida.

Ole rahulik

Ära pinguta jutustamisega üle, ära ole liiga agar ega närviline. Püüa olla sõbralik, meeldiv, koostööaldis ja neutraalne. Ära kanna maske, ole sina ise.