Need on käitumismustrid, mida tasub hea maine säilitamise nimel vältida:

Vaimne manipulatsioon: näiteks olukord, kui sõbranna räägib, et tema kolleeg edutati ja sinu ainukene reaktsioon on: “Päriselt? Tema?” Kui see on öeldud negatiivse alatooniga, näitab see, et sa ei usu teistesse inimestesse, püüad neid alavääristada ja see on päris kole.

Põhjendad liigselt oma “ei” ütlemist: meil kõigil on raske öelda ei, aga selle tegemise juures peaks jääma endale kindlaks, sest kui hakata ennast välja vabandama, jätab see teisele inimesele mulje, et sind on tegelikult võimalik veel ümber veenda.

Üritad kõikidest kohustustest loobuda: kõigil täiskasvanud inimestel on kohustused ja kui sa proovid elada nii, et lükkad kõik oma kohustused teistele inimestele kaela, tähendab see, et sa ei olegi veel vaimselt täiskasvanueluks valmis.

Mängid solvunut: kui selleks ei ole põhjust, siis milleks teeselda ja tekitada teises inimeses tunnet, et ta peaks vabandama millegi pärast, mida ta ei põhjustanud?

Kasutad vabandusena sõna “tavaliselt”: tead ju küll neid inimesi, kes tormavad poole koosoleku pealt sisse, triiksärgi nööbid valesti kinni pandud ja ütlevad, et tavaliselt nii neil kunagi ei juhtu? Ole täiskasvanud ja kasuta olukorra kirjeldamiseks sõnu, mis päriselt ka tõele vastavad.

Süüdistad pidevalt kedagi: isegi kui inimene on päriselt süüdi, ei anna see midagi, et sa talle koledasti ütled. Paku parem oma abi!

Allikas: Brightside