„Kindlasti on paljudel ette tulnud olukordi, kus nutikell või juhtmevabad kõrvaklapid lähevad kaotsi, varastatakse või on need lihtsalt kuhugi diivanipatjade vahele ununenud. Täpselt samu asju juhtub ka telefoni või tahvelarvutitega. SmartThings Find just selle probleemi lahendamiseks mõeldud ongi. Kasutaja näeb kõiki enda telefoniga ühendatud seadmeid mugavalt ühest kohast ja rakendus pakub rohkelt võimalusi kõigi seadmete leidmiseks,“ sõnas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Näiteks saab rakenduses vaadata reaalajas kaarti, kus on näidatud kõigi ühendatud seadmete asukoht. Neid saab panna helisema, et kaduma läinud seade heli abil leida, või hoopis kasutuseks lukustada, kui on kahtlus, et seade on varastatud. Lisaks sellele saab seadmest kaugjuhtimisega andmed kustutada.

„Inimesed hoiavad tänapäeval telefonides nii palju infot, et see võib teinekord olla varastele isegi väärtuslikum kui seade ise. Seetõttu on oluline, et kasutajatel oleks võimalik andmetele ligipääsu piirata. Siiski tasub täpsustada, et lahendust SmartThings Find saab täpselt samamoodi kasutada ka nutikella või kõrvaklappide leidmiseks,“ rääkis Aasma.

Lahendust SmartThings Find saab kasutada Samsung Galaxy seadmetes, millel on Android 8 või uuem operatsioonisüsteem. Seadmete leidmiseks kasutab rakendus Samsungi telefonides olevaid BLE (Bluetooth Low Energy) ja UWB (ultra-wideband) tehnoloogiaid.

„See tähendab, et seadmete asukohta on võimalik tuvastada ka siis, kui need ei ole internetiga ühendatud, mis on osutunud probleemiks juhul, kui pätt näiteks telefoni varguse järel selle internetist lahti ühendab ja seadet ei ole enam võimalik leida,“ ütles Aasma.

Rakenduses on kasutusel ka uuenduslik lahendus, kus teistel funktsiooni SmartThings Find kasutajatel on võimalik aidata inimestel enda seadmeid leida. Kui inimene on andnud selleks loa ja ta satub enda Galaxy seadmega mõne kaotatud seadme lähedusse, siis saadab tema Galaxy seade kaotatud seadme omanikule teavituse kadunud kella või telefoni asukohaga. Kõik rakenduse SmartThings Find kasutajaandmed on krüpteeritud ja turvatud, seega ei saa seadme asukohast teada keegi teine peale selle omaniku.

Uued funktsioonid rakenduses SmartThings on saadaval juba praegu ja nende kasutamiseks võib olla vaja alla laadida tarkvarauuendus.