1. Liigne higistamine

Enamik inimesi higistab umbes ühe liitri vedelikku päevas. Mõned meie hulgast, umbes kolm inimest sajast, toodavad päeva jooksul aga kümme korda rohkem higi. Põhjuseid sellel on mitmeid. Näiteks võib probleem peituda teatud ravimite tarvitamises või hoopiski hormoonide tasakaalutuses. Kindlasti tasub sel puhul oma pere- või nahaarstiga nõu pidada.

2. Valu seedekulglas

Olgu selleks siis kõhulahtisus või -kinnisus, kui selline asi on sage, siis on tegemist asjaga, millest tuleb arstiga rääkida. Vastasel juhul võib asi minna ainult hullemaks ning võid sisemise verejooksu või põletikuga lõpetada.

3. Muutused nibupiirkonnas

Muretsemiseks on põhjust siis, kui muutused on toimunud nibupiirkonna nahal või nibudest on mingit vedelikku lekkima hakanud. Kui sa just ei imeta, siis võib rinnapiima eritumine näidata probleeme hormoonidega. Probleem võib olla tingitud ka stressist, kilpnäärme või neerudega seotud haigustest.

4. Kentsakas lõhn

Kui sinu nabaaluses piirkonnas on loomulik keskkond häiritud, siis võtavad võimust bakterid, mille tõttu ka kentsakas lõhn tekib. Sel puhul on tegemist bakteriaalse vaginoosiga. Teiseks probleemiks võib olla tupeseen.

Kindlasti tasub pöörduda günekoloogi poole, kes vajadusel õiged rohud välja kirjutab ning nõu annab.

5. Puhitus

Enamasti on puhitus tingitud toidust ning ei kujuta endast erilist ohtu. Kui aga seda mõne toiduga seostada ei saa ning lisaks sellele on ka teisi probleeme nagu sage vetsuskäimine või kõhuvalu, siis peaksid arsti poole pöörduma. Tegemist võib olla tsöliaakiaga.

6. Uriinipidamatus

Naised võivad uriinipidamatusega lausa igapäevaselt kokku puutuda. Sellised "õnnetused" võivad juhtuda nii trenni tehes, köhides kui ka aevastades. Probleem võib olla lihtsalt stressis, kui peituda ka tõsistes põiehäiretes. Kui probleem on sage, siis tasub kindlasti oma arstiga rääkida.

7. Madal libiido

Seksiisutus võib olla tingitud nii psühholoogilistest, füüsilistest kui ka sotsiaalsetest mõjutajatest. Naised võivad madala libiido all kannatada näiteks hormoonaalsete muutuste, kui ka depressiooni tõttu. Viimane võib probleemiks olla ka meestel. Samuti põhjustab seda unetus, valud, kui ka kurbus ja lootusetusetunne. Igal juhul tuleks sellest oma kallimaga rääkida ning seejärel ka arstile suunduda.

Allikas: Daily Mail

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid