“Me ei ole Olgrediga kohtunud. Aga teame, et ta elas pika elu, mille viimased aastad ei pakkunud talle kuigi palju rõõmu. Tervis oli kehva, meeleolu üksildane. Mustamäel elanud kunagine spordimees ei tahtnud isegi õues käia. Üks armas inimene samast majast varustas teda eluks vajalikuga.

Mõned aastad tagasi mattis Olgred kõige lähedasema inimese — oma abikaasa. Selle kaotusega oli tal raske leppida. Järeltulijaid neil ei olnud.

Viimased ajad veetis Olgred Iru hooldekodus, kus tema eluküünal jaanuari lõpus kustus. Enne surma käis mees notaris. Ta oli müünud oma kodu ja tegi testamendi, millega pärandas kogu vara vähiravifondile Kingitud Elu.

See oli teine pärandus, mille vähiravifond on saanud. Mõned aastad tagasi jättis üks vähiga võidelnud mees fondile annakuna 4000 eurot. Olgred jättis kümme korda rohkem. Kõik, mis tal oli. Ükskõik, mida Olgred siin all tegi või tegemata jättis, tema elule pani ilusa punkti suur inspireeriv heategu, millel on tõeline tähendus. Ta aitab meil kinkida lootust ja elupäevi mitmele inimesele. Puhka rahus, hea Olgred. Aitäh!”