Tütre sünd ja aeg perele

Priit ja tema pere on seni jäänud pandeemiast puutumata ning näitleja on juba ka koroonavaktsiini saanud. Eelmisel aasta märtsis sündis tal ja tema abikaasal Maiken Piusil teine laps, seega on paaril palju energiat läinud laste kasvatamisele. Nüüdseks on tütar juba aastane ning vanem poeg saanud 3-aastaseks.

Vabama aasta üle, kus lastele on saadud rohkem tähelepanu pöörata, on perel hea meel. “Ühtepidi on olnud aega olla perega rohkem ning teistpidi töö mõttes peab ütlema, et teatritööd pole tõesti väga palju saanud teha, aga see-eest igasuguseid muid projekte on kuidagi erakordselt palju olnud see aasta,” tõdeb Priit.

Aasta möödus lava asemel kaamera ees

Kuna teatrisaalid on nüüdseks juba pea aasta aega vaatajatest tühjad olnud, siis on näitleja igatsus teatrimelu järele suur. “Kevadel pidid tulema kaks lavastust välja, kuid olukord muutus ja seda ei olnud siiski võimalik teha,” mainib Priit. Sellegipoolest valmistub Tallinna Linnateater ette eesootavaks hooajaks ning lavastused esietenduvad praeguse seisuga tõenäoliselt augusti- või septembrikuus. Õnneks aga on tööd jätkunud filmimaailmas ning Priit on saanud enamus aega veeta just kaamera ees näideldes. Üks suurematest projektidest, kus näitles ka Priidu kaksikvend Märt, oli Soome film “Omerta 6/12”, mille võtted kestsid Eestis üle viie kuu.

Samuti särasid kaksikvennad komöödiasarja “Alo” teise hooaja võtetel. Soolas on ka üks filmiprojekt, millest on Priidu sõnul veel natuke vara rääkida. Siiski valmistuvad teatrid ette tulevaseks hooajaks ning ka Priit mainib, et praegu teatris proovid käivad.

Võtted viiruseperioodil

Priidu viimaste projektide “Alo” ja “Omerta 6/12” võtteplatsidel toimus kõik veidi teistmood kui varem. Piirangud ja kiiretestimised olid igapäevased ning tänu sellele suudeti film ja sari kenasti purki saada. “Kõik piirangud olid kenasti täidetud ning “Omerta 6/12” puhul oli huvitav näha, et maskide kandmine ja kiirtestid toimisid väga hästi ning niimoodi saab praegusel ajal võtteid teha küll,” räägib Priit. Nii “Alo” kui “Omerta 6/12” puhul ei tulnud näitlejatel kaamera ees maske kanda, küll aga tegid seda kõik võttetiimi liikmed pidevalt, et hoida ära viiruse levikut. Samuti püüti võimalikult vähe võtete välisel ajal teiste inimestega kokku puutuda, et mitte suurendada nakkusohtu.

Suur lollitamise nälg

“Alo” sarja tegemine andis Piusi sõnul uut hingamist ja tõi tagasi inimeste sekka. “Kõik kaadri taga olevad inimesed, näitlejad ehk kogu tiim olid toredad ja läbisaamine hea ning kokkuvõttes sai väga palju nalja,” meenutab Priit. Üle pika aja sai näitleja enda sõnul sarjas teistmoodi ja vabamas vormis rolli mängida. Kuna Piusidel oli võimalus stsenaariumi loomisel kaasa rääkida, ise ideid genereerida ja katsetada, siis puudus võtetel teatav pinge. Seetõttu ootas Priit võtteid väga ning nautis igat päeva. “Lollitamise ja näitlemise nälg oli olnud nii suur, et seal oli ennast hästi tore välja elada,” lisab ta.