Mõeldes eelmise aasta peale on Tiinal enda sõnul läinud hästi. Õnneks pole ka koroonapisik talle külge hakanud. “Olen terve olnud ja vaktsineeritud, seetõttu arvan, et jäängi terveks,” ütleb Tiina.

Ka tänavuse suvega on Tiina ülimalt rahul, sest tal on olnud aega seda nautida. “Suvi on olnud imeline! Naudin soojust ja eriti suveõhtute soojust,” sõnab Tiina. Pooleli on naisel nii mõnigi projekt. Keeruliste aegade tõttu Tiina neid veel nime pidi välja tuua ei soovi. “Palju neist nüüd reaalselt töösse läheb pole seni selge, kuni mulle call-sheet saadetakse. Hoian vaid pöialt,” on ta tuleviku suhtes ootusärev. Praegu käivad aga täie hooga seriaali “Reetur” 2.hooaja võtted, kus näitleja kehastab Riigikogu liiget ja julgeolekuasutuste järelvalve erikomisjoni juhti Eve Rosenit. “Ametit on keeruline väljagi hääldada ning rolli sisu on sama keeruline,” täpsustab Tiina. Tema karakterit võib pidada väga kohusetundlikuks, aga karmiks, kes naljalt ühegi asja ees risti ette ei löö. “Minu tegelaskuju on väga distsiplineeritud ja aatekindel. Üritasin luua kange naise karakteri, kes karmis meeste- ja KAPOmaailmas vankuma ei lööks,” kirjeldab näitleja.

Segamini võttepäevad

Eve Roseni rolli jaoks Tiinal casting’utel käia ei tulnud, sest see jõudis ise temani. “Närvesöövatel rollile katsetustel ja call-back’idel ma seekord ei käinud. Castingu režissööri töö oli leida osatäitjad. Ta võttis minuga ühendust ja pakkus rolli,” selgitab näitleja. Rolli ettevalmistus on olnud üpris pikk ja ei erine näitleja sõnul suuresti teiste rollide ettevalmistusest. “Ettevalmistus on olnud põhjalik stsenaariumiga tutvumine ja stsenaristi mõtete ning lausete “läbinämmutamine”, nii et neid võib lõpuks enda mõteteks ja lauseteks pidada,” lisab Tiina. Keerulisemaks muutis osa täitmine see, et filmide ja sarjade võttepäevadel ei käi stseenide üles filmimine ajaliselt õiges järjekorras. “Kronoloogiliselt oli mu võttepäev tihti täiesti segamini. Näitlejana pead sa aga alati teadma, mis punktis ajateljel su tegelane parasjagu on, mis on juba juhtunud ja mis veel ees,” selgitab Tiina.

Sool oma tegelase haavadele

Näitlejatööst koroona tõttu eemal olnud Tiina naudib, et saab oma unistuste tööd teha. “Üle pika koroona-talve jälle näidelda oli imeline kogemus! Sain uuesti tunda, et näitlemine on minu kirg. Tahan meistrina veel palju õppida ja areneda. Reaalne tööprotsess on õppimiseks ja kogemuste kogumiseks ikkagi kõige parem viis,” selgitab näitleja. Õnneks ei olnud esimene roll pärast pausi niivõrd katsumusterohke. “Tegemist on meie ajal ja meie riigis elava tavalise naisega. Sisuliselt ei erine me oluliselt. Seega ei olnud sisse elamine ülemäära keeruline,” räägib Tiina. Siiski muutis näitleja endale rolli mängimise ise mõnevõrra põnevamaks. “Minu tegelane on lahutatud ja esimese osas kohtub ta oma eksiga, kellel on käevangus imekaunis noor daam. Palusin luba ise endale konkurent välja valida. Tahtsin sadistlikult oma tegelaskuju suhtes, et noor daam oleks väga ilus ja särav, nii et Eve Rosen tunneks valu. Raputasin ise soola oma tegelase haavadele,” räägib Tiina naljatledes.

Jaga
Kommentaarid