Sulejope

Sulejope on nagu portselanist komplekt — ilus, aga habras. See kehtib kõige rohkem jope sees olevate udusulgede ja polsterduse kohta, kuna juba üksainus vale pesu võib jäädavalt kahjustada jope udusulgesid, mille tulemusena ei näe jope enam hea välja ning ei pea nii hästi sooja nagu varem. Selle vältimiseks on oluline enne sulejope pesemist lugeda põhjalikult jope sees olevat hooldussilti, et selgitada välja, kas jopet saab pesta kodus või ainult keemilises puhastuses.

Kui jopet on lubatud kodus pesta, siis tuleks seda teha leiges vees ja vähese pesuainega. Kindlasti tuleks kasutada ka õrna pesutsüklit ning lisada sellele üks lisaloputustsükkel, et eemaldada kõik pesuainejäägid. Sulejope hooldamisel on eriti oluline kuivatusprotsess, mida on soovitatav teha kasutades trummelkuivatit või kuivatusrežiimiga pesumasinat, valides madalaima temperatuuri, et jopes olevad suled kokku ei kleepuks. Hea nipp on visata koos jopega pesumasinasse ka paar tennispalli, et sulgede kohevust taastada.

Villased riided

Villased riided võivad õige hooldamise puhul kesta aastaid. Pole vahet, kas tegemist on villaste sokkide, kampsunite või mantliga — nende hooldamiseks peavad olema täidetud vaid mõned, kuid olulised tingimused. Kõige olulisem on enne villaste rõivaste pesemist eraldada need ülejäänud riideesemetest ning pesta neid külmas vees spetsiaalselt villastele riietele mõeldud ja režiimiga. Lisaks on oluline vältida tugevatoimelisi pesuaineid, mis sisaldavad ensüüme või pesuvalgendit.

Samuti ei tohiks karta villaste riiete kuivatamist pesukuivatiga. See on müüt, et kuivati kasutamine kahjustab riideid ja paneb need kokku tõmbuma. Tänapäeval on võimalik pesukuivatiga kuivatada villaseid (kašmiirist ja mohäärist) riideid, aga ka peeneid siidist pluuse ning isegi suusajopesid. Parim selleks on kuivati, millel on kahe vaheldiga kompressor ja vaheldimootor. Tänu madalale temperatuurile kuivatab selline kuivati riideid õrnalt ning aitab vähendada rõivaste kokku tõmbumist.

Spordirõivad

Kõige levinum viga, mida spordiriiete pesemisel tehakse, on liigse pesuvahendi kasutamine. Inimesed loodavad, et see eemaldab mustuse ja ebameeldiva lõhna oluliselt paremini. Tegelikult aga ladestub liigne pesuaine riietele ja võib treeningu ajal põhjustada nahaärritust. Spordirõivaste pesemiseks tuleks valida vastav pesuvahend ning järgida riiete etiketil olevaid juhiseid.

Oluline on tähelepanu pöörata ka sellele, millisel temperatuuril spordirõivaid pestakse. Spordiriideid ja elastsest materjalist rõivaesemeid on soovitatav pesta kuni 30-kraadises vees, kuna liiga kuuma veega pesemine võib võimendada riietele ebameeldiva lõhna tekkimist. Õnneks on enamikel pesumasinatel sisse ehitatud spetsiaalselt spordirõivaste jaoks mõeldud pesurežiim, mille seadistus aitab spordiriietel kauem kesta ja meie igapäevaelu veidi lihtsamaks muuta.

Lasteriided

Vastsündinud lapse nahk on väga tundlik ning selleks, et vältida asjatut ärritust, on oluline läbi mõelda, millised riided ja voodipesu sellega kokku puutuvad. Laste rõivaid ja voodipesu võiks pesta loodusliku pesuvahendiga, mis ei sisalda kahjulikke aineid. Samuti on oluline järgida rõivaste hooldusreegleid ning võimalusel pesta laste riideid vähemalt 60-kraadise veega.

Pesumasinatele on tihti sisse ehitatud ka Steam ehk aurufunktsioon, mis võib olla eriti kasulik laste riiete puhul, kuna see puhastab rõivaid sügavuti, eemaldades kõikvõimalik plekid ja allergeenid. Samuti aitab aur kangakiududel avaneda, mis muudab need pehmemaks ja vähendab kortsumist. Aurufunktsioon on ka väga õrn — see töötleb ja pehmendab kangast õrnalt, et beebi nahk ei kahjustuks. Lisaks puhastavad aurupuhastid riideid 20% võrra paremini, tarbides samal ajal vähem energiat ja vett. Kui teil on kodus trummelkuivati, siis on soovitatav kasutada Allergy Care funktsiooni, kuna see hävitab 99,9% allergeenidest ja tolmulestadest, mis võivad põhjustada allergiat või hingamisprobleeme.