"Kui ühel partneril on madal libiido, võib see olla löök teise partneri enesehinnangule ja egole," ütleb ta. Mis veelgi hullem, teine partner võib hakata seda seksuaalsest ihast tingitud “lünka" täitma halvimal viisil, võimendades nii enda ebakindlust kui süvendades omavahelisi suhtlemisraskusi.

Kanaris soovitab paaridel suhelda ausalt ja läbipaistvalt ning kommunikeerida, mida nad vajavad ning mida saab kallim teha, et neile seda pakkuda. Oluline on selgitada, kuidas üks või teine asi või nende puudumine inimest tundma paneb.

“Tuginedes oma kogemusele, siis võin öelda, et leidub paare, kes suhtlevad väga hästi eluasemelaenu maksmise, laste eest hoolitsemise ja muudel teemadel, kuid neil võib olla väga puudulik või lausa olematu suhtlus intiimsuse ja seksuaalsuse küsimustes.”

Peamine on olla suhtlemisaldis ja väljendada oma seksuaalseid soove. "Oluline on õppida olema seksuaalselt enesekindel ja seda vabalt oma partnerile väljendada,” ütleb ekspert. Inimesed, kes leiavad ühise keele palju keerulisemates teemades kui seks, saavad selle omavahelise ebakõlaga hakkama.

Allikas: USA Today

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid