1. Tulesäras talvise linna pildistamiseks vali karge ilm

“Olen täheldanud, et mida külmem öösel õues on, seda puhtam õhk ja seda kergem on pildile jäädvustada linnatulesid,” soovitab Farra. Tehnoloogiajuht Mishina lisab, et uutel nutitelefonidel on võimalik valida selleks ka spetsiaalne öörežiimis pildistamise võimalus, mis tagab, et pilt jääb terav ning valgustatud osad eristuvad selgelt muust taustast, ilma et tulemus jääks udune.

2. Õues pildistades arvesta aku kiirema tühjenemisega

Eriline pettumus võib tekkida siis, kui hea koht kaunil talvemaastikult on lõpuks üles leitud, aga telefoni aku äkitselt tühjaks saanud. Selle vältimiseks on fotograafil oma soovitus: “Talvel pildistades püüa hoida telefoni võimalikult kaua oma keha ligidal, sest see aitab akut soojas hoida ja nii ei söö külm ilma akut kiiresti tühjaks,” jagab Farra nõu.

Ka muud kohad nagu külm auto või seljakoti välitasku on jahedad ning mõjutavad telefoni akut märgatavalt. “Kui tead, et lähed pikemaks ajaks välja ja pead seal telefoni kasutama, tasub aku eelnevalt kindlasti täis laadida või telefon säästurežiimile lülitada,” soovitab tehnoloogiaekspert Mishina.

3. Sotsiaalmeedias kasutamiseks eelista vertikaalselt pildistamist

Et enamik meie telefonidega tehtud piltidest läheb sõpradega jagamiseks just sotsiaalmeedia vahendusel, soovitab fotograaf Jake Farra arvestada sellega juba pildistamise ajal. “Kui soovid pildistada näiteks Instagrami jaoks, siis soovitan kasutada “portrait mode” ehk vertikaalset asendit. Sel moel saab kasutada sotsiaalmeedias pildi maksimaalset ulatust, samas kui horisontaalselt ehk “landscape modega” tehtud pilt muutub platvormile laadides palju pisemaks ning selle suurendamiseks tuleb pildi servad maha lõigata,” selgitab Farra.

4. Mõtle kompositsioonile

Pole tähtis, kas pildile on tarvis püüda jäätunud kaanega järv, härmas okstega puu või lumelilledega aknaklaas — igal juhul tasub Farra sõnul lähtuda pildistamisel kompositsiooni nurgakiviks olevast kolmandike reeglist. “Lihtsalt öeldes tasub jagada ekraanipilt kas mõtteliselt või “grid mode’i” kasutades 3x3 ehk üheksaks ruuduks ning paigutada pildistatav või kõige huvitavam objekt just nende ruudustiku lõikumiskohtadesse,” õpetab fotograaf.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid