12 vinget fakti naiste kohta, mis peavad täiega paika

 (1)
Vihje meestele: juba nädala pärast on naistepäev!
12 vinget fakti naiste kohta, mis peavad täiega paika
Foto: Julia Caesar/Unsplash

Maailmas on nii palju raamatuid, mis on loodud selleks, et naisi paremini tundma õppida. Näiteks kasvõi seda, miks naised elavad mitmeid aastaid kauem kui mehed. Otsisime välja veel mõned huvitavad faktid naiste kohta ja mõni neist võib sind isegi üllatada.

1. Naised näevad rohkemaid värvitoone

Oled sa kunagi mõne sõbrannaga vaidlema läinud, kas mõni kangas on helebeež või hoopis kreemjas? See on sellepärast, et naised näevadki keskmiselt 20% rohkem erinevaid värve ja mustreid.

2. Naised taluvad väiksemaid koguseid alkoholi

Usu või mitte, aga alkohol on naistele ohtlikum, kui nad arvatagi oskavad, sest just naisi ohustavad rohkem erinevad maksahaigused nagu hepatiit ja ka maksatsirroos on naistele ohtlikum. Lisaks on naistel tõenäolisem saada alkoholist ajukahjustus.

3. Mida vanem, seda parem

Paljud uuringud on näidanud, et naine on seda atraktiivsem, mida viljakam ta on ehk naine, kes on toonud ilmale lapse, kasvanud naiselikumasse vormi ega kasuta beebipille, on meestele atraktiivsem. Mehed hindavad naisi väga sageli ka nende lõhna ja hääletooni järgi.

4. Keskmine naine sööb elu jooksul ära umbes 2 kg huulepulka

Kui sa mõtled, kui mitu huulepulka sa oma elu jooksul oled ostnud ja kui palju neid huultele kandnud, siis võid olla kindel, et oled toiduga koos limpsinud ka päris palju huulepulka.

Seotud lood:

5. Naistele ei meeldi riskida

Võimalik, et oled märganud, et naised kardavad rohkem riskida kui mehed ja sellele on ka teaduslik põhjendus. See osa sinu ajust, mis võtab vastu riskantsemaid otsuseid, on naistel suurem kui meestel. Palju on vaieldud, et see on aja jooksul kujunenud nii, sest naised lihtsalt on hoolivamad ning just nende ülesandeks oli oma hõimu päästmine toidu kogumise ja sotsiaalse elu ülesehitamisega.

6. Nad võivad muuta oma mehed paksemaks

Üllatavalt võtavad paljud pikaajalises suhtes olevad mehed juurde ja see võib olla naiste süü. Naised hakkavad oma meeste eest liiga palju hoolitsema valmistades neile pidevalt süüa (sooviga kasvatada mehest enda kõrval tugev “sõdalane”). Lisaks proovime alateadlikult oma mehi teiste naiste jaoks ka vähem atraktiivseks muuta.

7. Välimus on sageli tähtsam kui mugavus

Sellel pole niivõrd teaduslik põhjendus kui just sotsiaalne. Ühiskond ja meedia on juba sajandeid mõjutanud naisi hoidma kindlat standardit — olgu tegemist siis pisemate jalgade või prinkis tagumikuga — ning just seetõttu valime sageli välimuse mugavuse asemel.

8. Parem lõhnataju

Kõrgem lõhnataju aitas meie eelkäijatel ellu jääda ja kuna just naised olid need, kes käisid toitu kogumas ja aitasid valida välja oma perede jaoks õige toidu, on neil ka täna kõrgem lõhnataju.

9. Just naised on mõne eriti olulise leiutise taga

Näiteks leiutas just Mary Anderson 1903. aastal auto esiklaasile mõeldud kojamehed. Lisaks on naised läbi aastate patenteerinud järgnevaid leiutisi: ühekordsed mähkmed, paberist kotid, pedaaliga prügikastid ja palju-palju muud.

10. Kontsakingad olid mõeldud meestele

1600ndatel aastatel hakkasid ka naised lõpuks ometi kontsakingi kandma, et olla sama maskuliinsed ja kõrge staatusega nagu mehed.

11. Naised on paremad nägude lugejad

Juba päris algusest peale suudavad naised palju paremini teiste nägudest, žestidest ja hääletoonist tõe välja lugeda, mistõttu on just naised suurepärased liidrid ja vestluskaaslased. Ka suure seltskonna puhul juhib vestlust pigem alfa-tüüpi naine mitte mees.

12. Naised elavad meestest kauem!

Vahel võib meeste ja naiste eluiga erineda ca 10 aastat, aga keskmiselt elavad naised umbes 2-3 aastat kauem. See ei kehti aga ainult inimeste puhul, vaid ka näiteks orangutanidel ja šimpansitel.

Allikas: BrightSide