FOTOD | Mida eestlased karantiini ajal teevad? Põnevad jäädvustused Eesti peredest koroonaviiruse ajal

 (165)
Eesti pered koroonakriisi ajal
Eesti pered koroonakriisi ajalFoto: Mihkel Leis

Märtsi viimasel nädalavahetusel jäädvustas fotograaf Mihkel Leis drooni ja peegelkaameraga Tallinnas ja pealinna ümbruses kodus püsivaid inimesi. Samuti uuris ta pildistatavatelt, kuidas on karantiin nende elu mõjutanud ning kuidas inimesed oma aega veedavad.

Eriolukord nõuab erilisi meetmeid. Praeguse kriisi jooksul on pidanud paljud ettevõtted oma tegevusplaani muutma. Nii tuli ka fotograaf Mihkel Leis mõttele, et kui kliendid ei saa tema juurde tulla, siis saab tema nende juurde minna.

28. ja 29. märtsi jooksul külastas fotograaf Mihkel Leis lisaks Tallinnale Kiili ja Kose valda ning Keila ja Saue linna, kus kahe päeva jooksul kohtus 27 leibkonnaga. Pildistamise käigus praktiseeriti sotsiaalse distanseerumise reegleid: ei toimunud kätlemist, vahemaa fotograafi ja perede vahel oli alati vähemalt kaks meetrit ning kõik inimesed peale fotograafi püsisid oma kodudes. Sõltuvalt elupaiga asukohast kasutati kodus püsivate perede jäädvustamiseks nii drooni kui ka peegelkaamerat.

Eesti pered koroonakriisi ajal Foto: Mihkel Leis
Seotud lood:

„Koroonakriis mõjutab suuremal või väiksemal määral meid kõiki. Soovisin selle pildistamisaktsiooniga näidata teistele kodudes püsivatele inimestele, kuidas kaasmaalastel läheb, ning tahtsin talletada nende lugusid karantiinist. Samuti aitas see pildistatavate hinnangul murda nende igapäevast rutiini. Loodan, et see projekt juhib tähelepanu kodus püsimisele ja annab Eesti inimestele innustust karantiini jätkama,“ lisas fotograaf Mihkel Leis.

Pikemalt saab perede lugusid lugeda SIIT.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!