Seitsme lapse ema: minu abielu ei ole piisavalt tugev, et koroonaviirust üle elada

 (2)
Seitsme lapse ema: minu abielu ei ole piisavalt tugev, et koroonaviirust üle elada
Foto: Pexels

Blogija Constance Hall paljastas oma 1,3 miljonile jälgijale Facebookis, et koroonaviirus on juba jätnud negatiivse jälje tema abielule, sest abikaasa süüdistab teda "ebavajalikus paanitsemises", avaldab Daily Mail.

Constance on ärritunud, sest enda meelest mõtleb ta ratsionaalselt ja hoolitseb oma perekonna eest, soovides pakkuda neile korralikku toitu, kuid perekond arvab, et ta paanitseb.

"Ma olen vihane, kui keegi arvab, et ma olen neurootiline, närvis või stressis, ehkki reaalsuses üritan ma olla teadlik ohtudest ja neid vältida."

Ta arvab, et mees võiks süüdistamise asemel talle hoopis tänulik olla, et vähemalt naine üritab nende lapsi kaitsta ja õpetada neile valmisolekut. Samuti on naine ärritunud, et mees ei mõista teda, sest naisel on lapsest saati olnud astma, mistõttu on ta pigem riskigrupis.

Ehkki naisel ei ole alates 20ndast eluaastast ühtegi tõsist astmahoogu olnud, on ravimid tema elus olulisel kohal ja kui ta neid enam ühel hetkel apteegist saama ei peaks, muutub tema olukord hullemaks.

"Praeguses olukorras muretsen ma ennekõike enda pärast, mitte isegi nii väga laste või abikaasa pärast. Ma teen kõiki neid ettevalmistusi, eet ka minul oleks kergem."

Perekond aga ei ole üldse harjunud sellega, et naine ka enda pärast muretseb. See olukord tundub neile imelik ja ehk sellepärast heidavad nad ka nalja naise "paanitsemise" üle. Naine arvab ise, et praegune keeruline olukord peaks panema tema perekonda mõistma, et emad ei ole superkangelased ja kõigil on perekonnas tähtis roll.

Seotud lood:

"Loodan, et mu perekond saab kriisi ajal aru, et emad on ka inimesed, mitte lihtsalt perekonna teenijad."

Allikas: Daily Mail

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!