Terviseks! Teadlased on valmis saanud alkoholi, mis teeb küll purju, aga pohmelli ei tekita

 (22)
Terviseks! Teadlased on valmis saanud alkoholi, mis teeb küll purju, aga pohmelli ei tekita
Photo by Isabella Mendes from Pexels

Juba viie aasta pärast peaks poelettidel saada olema sünteetilist alkoholi, mis tekitab sama mõnusa surina nagu praegunegi, aga selle vahega, et järgmisel hommikul ei pea rõveda kassiahastusega tegelema.

Professor David Nutt on aastaid vaeva näinud ja nüüd lõpuks on ta valmis saanud toote, mida kõik veinisõbrad on ammu oodanud. Alcarelle on tehtud nii, et jääd seda juues meeldivalt vindiseks, aga mälukasse end sellest juua pole võimalik ning pohmell jääb ka ära - kõlab nagu unelm, kas pole?!

Väidetavalt ei mõju Alcarelle ka maksale nii hävitavalt kui praegu saada olev alkohol, vahendab Daily Mail.

Professor Nutt on aastaid alkoholi mõju ja toimemehhanisme uurinud ning avastas 1983ndal aastal aine, mis pöörab alkoholi mõju kiirelt tagasi. Aga kuna see tekitas katsealustel krampe, ei antud sellele kasutusluba.
Seejärel keskendus ta sellele, et välja uurida, kuidas saaks aju samamoodi mõjutada nagu alkohol seda teeb, aga niimoodi, et negatiivseid tagajärgi ei oleks. Väidetavalt saad sa oma heaolutunde Alcarellest 45ks minutiks kätte ja võid siis täiesti südamerahuga kasvõi tööle tagasi minna - suu ei kuiva, pea ei lõhu, käed ei värise, iiveldustunnet ei teki.