„Soodsate majanduskasvu tingimuste tuules ongi inimesed üldjoontest õnnelikumad — mida vähem tuleb muretseda selle üle, kas arved on makstud, tuba soe ja lapsed terved, seda rahulolevamad nad on,“ kommenteeris tulemusi krediidiandja Raha24 laenu- ja makseosakonna juht Aljona Mets.

Võrreldes Eesti keskmise elanikuga on õnnelikuimad 18-29-aastased noored ja kõrgharidusega inimesed. Soolises võrdluses on Eesti mehed (21%) naistest (14%) õnnetumad. Kõige õnnelikumad eestlased elavad Lääne ja Pärnu maakonnas ning saartel (86%), vähim ollakse oma eluga rahul Lõuna-Eestis (77%).

Küsitluse kohaselt 30 protsenti ütlesid, et õnnelikust elust on neil puudu suhe ja pereelu, mida soovivad 33 protsenti meestest ja 26 protsenti naistest. Suuremast palganumbrist unistavad aga 29 protsenti mehi ja 21 protsenti naisi. Vaid 19 protsenti inimestest soovis paremat tervist ja seitse protsenti ilusamat kodu.

„Viimase aasta palgatõus on kahandanud rahamure ja toonud lauale hoopis uusi väärtusi. Kui majanduskriisi aastatel võeti laenu jooksvateks elamiskuludeks, siis täna kulub raha pigem elamustele ja reisimisele,“ lisas Mets.

Keskmine tarbimislaenu võtja on 40-aastane linnas elav, Eesti keskmist palka teeniv pereinimene. Suuremaid summasid laenavad oluliselt rohkem kõrghariduse ja kõrgema palgatasemega inimesed, kelle isiklik netosissetulek algab 950 eurost. Finantsinspektsiooni andmetel on Eestis kokku sõlmitud pea 500 000 tarbimislaenu lepingut ehk igal teisel Eesti inimesel on võetud väikelaen.

Eestlaste rahulolu teemalise uuringu viis läbi uuringufirma Rait Faktum-Ariko. Detsembris kolme nädala vältel läbiviidud uuringus osales 511 inimest üle kogu Eesti vanuses 18-74 eluaastat.