VIDEO | See 102aastane naine ei lase vanusel end mõjutada ja tegi just oma kolmanda langevarjuhüppe

 (1)
Kas sina julgeksid?
VIDEO | See 102aastane naine ei lase vanusel end mõjutada ja tegi just oma kolmanda langevarjuhüppe
Foto: AP/SCANPIX

102 aastat ja 194 päeva vana Irene O'Shea on nüüdsest maailma kõige vanem langevarjur, sest ta tegi pühapäeval ära 2017. aastal langevarjuhüppe teinud Kenneth Meyerile, kes oli oma viimase hüppe ajal 102 aastat ja 172 päeva vana, vahendab Mashable.com.

O'Shea tegi ära kõik vajalikud ettevalmistused, astus helikopteri pardale ja hüppas koos instruktoriga nelja kilomeetri kõrguselt alla. Ja kui sa nüüd mõtled, et miks keegi sellises kõrges vanuses veel nii hulljulge teo ette võtab, siis tea, et see kõik leidis aset heategevuse nimel.

Peale seda, kui Irene tütar amüotroofse lateraalskleroosi ehk Lou Gehrigi tõve tõttu suri, on tema ema otsustanud teadlikkust selle haiguse kohta tõsta, soovides samal ajal aidata ka leida tõve ravimiseks vajalikku ravimit.

See oli juba Irene kolmas heategevuslik hüpe, millest esimene leidis aset tema sajandal sünnipäeval 2016. aastal. O'Shea ise ei arva, et ta on kuidagi teistest erilisem adrenaliinisõltlane. "Mina arvan, et ma olen täpselt nagu kõik teised, lihtsalt üks normaalne inimene," ütles ta hüppe järel antud intervjuus.