Eesti Haigekassa katab väikese Brianna transpordikulud Helsingisse, Lastefondi annetajate abiga saavad ka muud kulud kaetud

 (19)
Head uudised!
Eesti Haigekassa katab väikese Brianna transpordikulud Helsingisse, Lastefondi annetajate abiga saavad ka muud kulud kaetud
Foto: erakogu

Reedese tööpäeva lõpus teatas Eesti Haigekassa, et katab siiski väikese 5 päeva vanuse Brianna transpordikulud Helsingisse.

Pisike Brianna vajab kiiresti elupäästvat südameoperatsiooni, mida tehakse Helsingi lastehaiglas, ravireisiga kaasnevad kulud aga ulatuvad kuni 11 800 euroni. Seetõttu otsustas pere läbi Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi pöörduda abipalvega heade inimeste poole, kes rõõmuga oma abikäe ulatasid.

Kui Haigekassa tegi otsuse kattab Brianna transpordikulud Helsingisse, siis Lastefond aitab peret endiselt sealsete eluasemekuludega ja tasub vanemate transpordi eest. “Heade annetajate toel on meil vahendid nüüd selleks olemas, pere saab keskenduda ainult oma lapsele,” lisas Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Siiri Ottender-Paasma.

Operatsioon esimese kahe elunädala jooksul

Brianna sündis südamerikkega — tema suured veresooned, kopsuarter ja aort on oma koha vahetanud. Lapse elu päästmiseks tuleb teha esimese kahe elunädala jooksul operatsioon, mida Eestis täna teha ei saa. Opereerimata sureb aga 90% lastest esimesel eluaastal. Operatsiooni(arterial switch operatsion ehk arteriaalse ümberlülituse operatsioon) käigus nö. istutatakse aort ja kopsuarter oma “õigesse kohta” ja 95 protsendil on operatsiooni tulemus väga hea ning laps saab edaspidi elada täisväärtuslikku elu.