Sinu tulevik on su enda kätes: kasuta iidseid tarkuseid ja teadmisi, et oma elu õigel kursil hoida

 (2)
Sinu tulevik on su enda kätes: kasuta iidseid tarkuseid ja teadmisi, et oma elu õigel kursil hoida
Fotod: FreeImages.com

Katkend Polina raamatust "Koostöö saatusega" AS Ajakirjade Kirjastuselt.

Yin ja yang on salapärane energiate paar, milles on ühinenud materiaalne ja vaimne maailm. Yin ja yang on kosmiline süsteem, millest on alguse saanud viis universaalset energialiiki, mis omakorda on kõige elusa allikas.

Heksagrammide süsteemi kasutamiseks ja elusündmuste ennustamiseks on vajalik mõista iidset I Chingi süsteemi, mille järgi põhineb kogu maailm viiel energial ehk stiihial. Lihtsustatult võib öelda, et viie stiihia omavahelistest suhetest kujunevad meie elu olukorrad. Nimetatud energiad mõjutavad inimest iga päev ja me elame pidevalt nende mõjusfääris. Samuti koosneb iga inimene neist viiest stiihiast. Heksagrammide süsteem põhineb sellel uskumusel. Stiihiad on vesi, puu, tuli, maa ja metall.

Loe ka: Suhete, sõpruse ja armastuse feng shui: põhiprintsiip — viie stiihia teooria

Vesi on voolav energia, mis sümboliseerib kõike liikuvat. Vesi on muutuv ja alati liikuv, vormitu ning kohanev, ühtlasi on tegemist loomingulise algega. Siin peitub kosmilise energia võimsus. Vesi on küll petlik, aga tugeva intuitsiooni ja psüühika energia. Vesi on tundlik, paindlik ja läbinägelik.

Seotud lood:

Puu on energia, mis sümboliseerib meie teadvuse liikumist vaimsete eesmärkide poole. Puu stiihia tõstab meid kõrgemale ning lubab vaadata taeva poole, mõistmaks, et maa ja taevas on midagi rohkemat kui meie isiklik arusaam määratleb. Puu on kasvu, loomingulisuse ja progressi ning ka vabaduse energia. Samuti ilu, harmoonia, naudingute ja sõltumatuse energia, mis toidab loomingulisust.

Tuli on aktiivne, kerge ja dünaamiline stiihia, millel on eluline potentsiaal. Tuli toodab valgust ehk mõistmist ja arusaamist. Stimuleeriv ja soojendav energia, mis täidab me südamed. See energia sümboliseerib sädet, innustust ja otsustusvõimet, ei sisalda loogikat ega läbimõtlemist. Energia keskendub tulevikusündmustele. Tegemist on kire, vabaduse ja naudingute stiihiaga, mis on igapäevasündmustes kärsitu. Tuli on ka innustuse energia — soov olla esimene.

Maa on elu nautimise energia, mis on tundeline ja rahumeelsust soodustav. Maa kohaneb muutustega raskesti ja naudib püsivust, aga selle energia puhul puudub hirm. Stiihia kindlustab turvalisuse ja ohutusega ning sümboliseerib usaldust. Maa stiihiat iseloomustavad sügavad tunded ja tugevad emotsioonid. Energia ei soodusta inimsuhteid, vaid isikliku soovi saavutamist.

Metall on energia, mis esindab jõudu, teadmisi ja informatsiooni edasikandmist. Metall toob ellu abstraktset kontseptsiooni. See on heaolu ja võimu sümbol — ekstreemne energia, mis lahendab kõik kriisid väga oskuslikult. Kindluse, sihikindluse ja valitsemise energia. Soodustab isiklikke suhteid ja tööefektiivsust.

Kes meist ei tahaks ette teada, kuidas meie tulevik meie ees lahti rullub? Kes meist ei tahaks juhtida oma elu, või koguni oma saatust?

Selles raamatus kirjeldame iidsele Hiina süsteemile I Ching toetudes võimalusi, kuidas ebameeldivad olukorrad elus meeldivamaks muuta ja pöörame lugejate tähelepanu asjaoludele, mida inimesed saaksid ise oma elu muutmiseks ette võtta. Aga samuti ka seda, kuidas elus raskusi vältida või keerulised ajad võimalikult kergelt üle elada.

Teisiti öelduna saad sellest raamatust teada, kuidas ja miks sinu elusündmused hetkel just sellised on ja mida võiksid proovida nende positiivsemaks muutmiseks teha. Raamatus olev metoodika ja selgitused võivad esmapilgul tunduda sulle liiga üldised ja filosoofilised, aga kui oled I Chiniga suhtlemist alustanud, hakkad aja möödudes seda paremini mõistma ja ka selgituste sügavust enam tunnetama.