Neid seitset asja tuleks Hindu filosoofia järgi hoida saladuses

 (18)
Neid seitset asja tuleks Hindu filosoofia järgi hoida saladuses
Foto: Bernard Hermant/Unsplash

Kreeka filosoof Seneca ütles 2000 aastat tagasi: "Kui soovid, et su saladus kunagi välja ei tuleks, ära räägi seda ise välja." Aga on ka asju, mis pole ehk niivõrd suured saladused, aga mida iga inimene võiks oma privaatsuse säilitamiseks siiski endale hoida.

Siinkohal peame silmas India elutarkade filosoofiat, mille kohaselt ei tohiks teatud asja laiale maailmale kuulutada. Need on asjad, mis on otseselt seotud meie nõrkustega või siis hoopis oma saavutustega uhkustamine, mis tegelikult peegeldab ka nõrkust.

Hindu tarkuse järgi tuleks neid seitset asja endale hoida:

1. Ära suru enda spirituaalseid teadmisi teistele peale

Sinu spirituaalsed teadmised on sinu omad. Keegi ei näe asju samamoodi. Mõne inimese teekond on teistsugune ja see on täiesti normaalne. Kuigi sa võid jagada oma teadmisi nendega, kes seda soovivad, ei tohiks neid kunagi kellelegi peale suruda.

2. Ära räägi oma projektidest kellelegi teisele

Ära pane end kunagi ise olukorda, kus keegi teine röövib sinu idee ja saab hiljem selle eest kiita. Vahel on mõistlikum viia oma ideed kõigepealt ellu ja alles siis neist rääkida.

3. Ära jaga oma lugu võõrastega

Meil kõigil on oma lugu. See on meie tõde ja osa meie hingest. Me ei peaks jagama seda iga inimesega. Mõned asjad lihtsalt ei peaks olema kogu maailmale teada.

Seotud lood:

4. Ära levita kuulujutte

Me ei tohiks rääkida teistest inimestest, eriti negatiivseid asju. See kogub sinu ümber ainult negatiivset energiat ega ole kellelegi pikas plaanis kasulik. Sellel pole lihtsalt mõtet. Me kõik oleme paremad inimesed.

5. Ära uhkusta, kui sa midagi head tegid

Kui sa teed kellegi heaks midagi head, ära arva, et sa tohid sellega hoobelda. Kui sa teed midagi head, aga su eesmärgid on seejuures valed, paned sa iseennast valesse valgusesse. Heategudest ei ole alati vaja rääkida.

6. Ära kuuluta maailmale, et sul on probleeme

Ära räägi oma probleemidest liiga avatult. Perekonna ja lähimate sõpradega rääkimine on okei, aga sa ei peaks kuulutama neid igale inimesele. Mida vähem sa maailmaga jagad, seda vähem saab räägitut ka sinu vastu kasutada.

7. Ära räägi oma armuelust

Ära jaga oma armuelu detaile inimestega, kes ei peaks neist midagi teadma. Oma kallimaga võid sa kõigest rääkida, aga ära räägi sellega seotud probleemidest oma sõpradele. Austa inimest, kellega sa koos oled.

Allikas: Awareness Act