Evelin Ilves avaldab, milline oli ta vaieldamatu lemmik tema enda vastuvõtukleitide hulgast

 (10)
Kas nõustud?
EVELIN ILVES
EVELIN ILVESFoto: Kristjan Lepp

"Pean tunnistama, et kõige paremini tundsin ennast ikkagi enda disainitud kleitides," avaldab endine presidendiproua Evelin Ilves (50) Kroonikale antud intervjuus. "Ja mu lemmikuks on mu kõige viimane kleit."

"Arne Niit ütles selle kohta, et ometi kord julges keegi minna vastuvõtule lillelises kleidis. Ma ei mõelnud kunagi lilledele, vaid nägin silme ees ainult vene rätikuid," teatab Evelin. "See kleit on tehtud Venemaal käsitsi maalitud ja nummerdatud rätikutest. Neid kulus kleidile kuus tükki. Otsisin need ise Internetist ja need saadeti mulle Moskvast. Hoidsime seda saladuses, sest kartsime, et äkki tuleb Venemaa rätikutest mingi probleem.

Rätiku nimi on “Roosid lumel”. See on üldse maailma kõige kaunim pilt ja idee: Ärmal ei olnud ilusamat vaatepilti kui roosiõitele langenud esimene lumi. Kangadisainer Piret Kartusega oli kokkulepe, et ta tikib villased rätikud üle — tahtsin roose saada kolmemõõtmeliseks. Shishi poisid tõid meile hästi ilusaid kunstroose, mille õielehed harutas Piret lahti ja õmbles need maalitud roosidele peale, tikkides sinna vahele litreid."

Presidendid Foto: Rauno Volmar

Loe pikemat intervjuud Evelin Ilvesega värskest Kroonikast.