GALERII | Moekuulutaja tõi lavale sügise värvidest inspireeritud moeetendused


Erietendus “Moodne etno”
Erietendus “Moodne etno”Foto: Rein Leib

Laupäeval Tartu Kaubamaja keskus toimunud Moekuulutaja möödus meeleolukates rütmides: laval sai uudistada värskeimaid sügistrende, kõlasid hoogsad etteasted Curly Stringsi ja Laulupesa laululaste poolt, samuti üllatati publikut noorte moetudengite etnost inspireeritud moetaiestega. Vaata galeriidest järele, mida üritusel näha sai.

Kaubamaja sügismood

Noor ja andekas moelooja ning stilist Katrin Aasmaa esitles enda nägemust alanud sügise oluliseimatest moesuundadest. Lavale jõudnud komplektides oli märgata palju ruudumustrit, lisaks on selle sügise üllatajaks nahk. (Kunst)nahast tooteid leiab pea igas tootekategoorias, seelikutest mantliteni välja. Värvidest domineerisid beežid ja pruunid toonid, aga ka taevakarva sinised, jõulised punased ja päikeselised kollased. Katrin soovitab lisaks ka beebisinist pastelli.


Tartu Kaubamaja keskuse värviline sügis

Ivo Nikkolo peadisaineri ja stilistina töötava Britta Laumets-Merila moeetendus oli samuti külluslike sügisvärvidega otsekui üle valatud: tumepunane, kollane, roheline, killuke roosat ja võrratu sinine — kõiki neid värve saab miksida klassikuteks kujunenud musta ja halliga. Ka üleni samas toonis komplekt on igati trendikas ja muidugi ei tohi unustada ruudumustrit.

Seotud lood:

Erietendus “Moodne etno”

Stilist Mariliis Niine tõi lavale noorte moetudengite värske nägemuse etnomoest: tegemist oli enneolematu värvide, tekstuuride, uudsete materjalide ja vormide mänguga. Kõik esitletud komplektid olid loomisel inspiratsiooni ammutanud etnograafilistest mustritest, materjalide kasutusest, vanaaegsetest käsitöövõtetest ning loomulikult tudengite isiklikest lugudest perekondade varasalvedest. Fantaasiarikaste rõivaste autorid olid Hannes Rüütel, Kertu Kivisik, Kertu Reinmaa, Karolin Karm, Karin Kreek, Susanna Kogel, Marleen Afanasjev, Cärol Ott, Kristiina Jeromans, Edvard Hiietamm, Eliise Saar ja Külli-Triin Laanet.