Kasulikud nipid, kuidas hoida saapad halvale talveilmale vaatamata korras

 (1)
Kasulikud nipid, kuidas hoida saapad halvale talveilmale vaatamata korras
Pilt on illustreerivFoto: Panthermedia/Scanpix

Niisked tallad ja rikutud talvesaapad pole vist küll mitte kellegi unistus ning seda veel vähem, kui õues on miinuskraadid ja üsna kiiresti hakkab ka varvastel külm. Nipiraamat jagab jalatsivabriku OmaKing müügiesindaja Kaiju Thali abiga lahkelt häid nippe, kuidas sel sügistalvisel hooajal saapad korras hoida!

1. Kaitse peale

Väga oluline on jalatseid korralikult hooldada — kasutada kingakreeme ning mustus- ja niiskuskaitsevahendeid, kuna nõnda peavad su lemmiksaapad vihmale, külmale ja mustusele paremini vastu ning pikeneb ka nende eluiga.

2. Alista soolarandid

Sügistalvisel ajal on saabaste suurim vaenlane sool, mistõttu on väga tähtis soolarandid enne jalatsite kreemitamist või viksimist eemaldada, kuna sool kahjustab nahka ja süvendab inetuid rante isegi kreemi või viksi all.

3. Kui määrdub seemissaabas

Karedast ja pööratud nahast jalanõude puhul harja mustus maha ja ainult siis, kui jalats on väga määrdunud, kasuta ka puhastusvahendeid.

4. Porist pole pääsu

Väga poristel jalatsitel on mõistlik lasta esmalt ära kuivaada, siis suur pori maha harjata.

5. Vesi voolab ära

Saapaid pole võimalik täielikult veekindlaks muuta, küll aga saavutad heade pihustatavate niiskus- ja mustuskaitsevahenditega selle, et vähemalt suurem niiskus ei imbu läbi jalatsi naha, vaid libiseb tilkadena maha.

Loe veel rohkem nippe värskest novembrikuu Nipiraamatust.