Lihtne põhjus, miks peaksid järgmisel korral juuksurisse minnes paluma, et juuksur su juukseid ei peseks

 (9)
Lihtne põhjus, miks peaksid järgmisel korral juuksurisse minnes paluma, et juuksur su juukseid ei peseks
Foto: Valeria Boltneva/Pexels

Vahet pole, millises salongis sa oma juukseid pesed, kogemus on tavaliselt üsna sarnane: kõik algab konsultatsiooniga, mille jooksul räägid juuksurile oma unistustest ja seejärel asub ta su juukesid šampoonitama, hooldab neid palsamiga, siis juba juuksuritooli lõikust läbi viima ning seejärel föönitamine. Tead ju küll, või mis?

Ja see kõik on väga tore, aga kas teadsid, et järjest rohkem eelistavad juuksurid lõigata hoopis kuivi juukseid? Ja see on midagi, mille üle kindlasti kõik lokkis juustega naised rõõmustavad, sest ainult nii saab juuksur päriselt aru, milline on su juuksetekstuur ja kuidas juuksed peale lõikust langevad.

Juuksestilist Jon Reyman usub, et tegelikult on kuivlõikusest kõigil kasu. “Ma lõikan juukseid kuivana, sest siis saan ma täpselt aru, mis toimub,” selgitab ta. “Kui ma lõikan neid märjana, ei tea ma, millised nad tegelikult kuivana on. Seega, kuivana lõigates saan paremini aru, kui pikad ja tihedad su juuksed tegelikult on.”

Tal on ju tegelikult õigus: kui su juuksed on märjad, ei ole võimalik täpselt öelda, kui pikad või paksud need tegelikult on ning see kõik mõjutab seda, millise soenguga sa salongist väljud. “Ma ei laseks kellelgi lõigata juukseid märjana, sest siis lõigatakse need lühemaks, kui tegelikult vaja,” teab Reyman. “Kuivana lõigates näen ma juuksetekstuuri. Kui need on märjad, proovin ma seda ära arvata.”

Allikas: Well+Good