Meigiga trennis käimine on kõige hullem asi, mida sa oma nahale teha saad!

 (2)
Meigiga trennis käimine on kõige hullem asi, mida sa oma nahale teha saad!
Photo by bruce mars from Pexels

Õnneks on suurem osa naistest tänaseks juba aru saanud, et jõusaal ja treeninggrupp ei ole need kohad, kus peab maksimaalselt ilus olema, vaid seal käiaksegi ilusaks saamas, ning võtavad meigi ilusti enne higistama hakkamist maha. Küllalt palju on aga jätkuvalt ka neid, kes enne intensiivset treeningut riietusruumis veel ühe kihi jumestuskreemi ja puudrit peale tõmbavad. See on üks rumalamaid asu, mida sa oma näonahale teha saad, hoiatab dermatoloog Natasha Cook ajakirja Elle vahendusel.

Poorid avanevad intensiivse kehalise koormuse tulemusel ja nägu hakkab higistama. Kui nahk on paksu meigikihi all, ei saa see normaalselt hingata. Meik ummistab poorid ja tulemuseks on palju jõledamad infektsioonid ja vistrikuväljad kui need, mida sa meigiga enne peita üritasid.

Teine probleem on see, et joogamatid, kõikide masinate käepidemed ja kangid/hantlid on kaetud sooja higiga - fantastiliselt soodne pinnas bakterite levikuks! Kui sa nüüd lähed ja võtad oma puhta käega kellegi higiga kaetud hantli, higistad ise ja pühid oma meigiga kaetud nägu selle rõvedalt musta käega, kannad sa kogu selle sopa oma näole laiali. Ja kui seal enne mingit infektsiooni ei olnud, siis nüüd said sa selle kohe päris kindlasti, sest bakterid kinnituvad meigi külge ja naudivad seal nende jaoks suurepärast sooja ja niiskust. Lõbus faktike: inimene puudutab oma nägu keskmiselt 3,6 korda tunnis, higistades veelgi rohkem!

Järgmine kord siis pesed enne treenima asumist näo ilusti puhtaks, eks?!