Moedisainer Piret Ilves: selle suve pulmakleitides võidutseb minimalism


Moedisainer Piret Ilves: selle suve pulmakleitides võidutseb minimalism
Piret Ilvese pulmakleitFoto: Lilian Merila

Eesti moemaastikul oma minimalistlike ning šikkide kollektsioonidega tuntuks saanud Piret Ilves loob soovijatele ka kauneid pulmakleite. Disaineri sõnul on kleiti lihtsam luua, kui peo detailid juba paigas, aga eelkõige on pruudil vaja jagada moeloojale võimalikult palju informatsiooni, et tulemus vastaks tema ideaalidele.

Piret, milliseid pulmakleite sel aastal enim tellitakse?

Pulmamood on jõudnud nüüdseks samasse rütmi üldise moega, mis tähendab, et ka pulmakleitide puhul võidutseb minimalism. Lihtsus, rõhk kaunil siluetil, kanga naturaalsus — need on tegurid, mida hetkel enim hinnatakse. Vähenenud on pitsi kasutamise soov ning näiteks korsetid on juba mitu-mitu aastat möödanik olnud.

Pulmamoemaailmas on ka palju väikseid trende, nagu pihaosas väljalõigetega kleidid, cropitud topi ja seeliku kooslused, suured kellukese varrukad jne, kuid need on sellised trendid, millega jooksevad kaasa vaid kõige moodsamad pruudid. Trendide puhul tuleb alati arvestada, kas need lahendused ka viie ja enam aasta pärast ilusad tunduvad.

Mida peab pulmakleidi tellimisel eelkõige arvestama?

Hästi tähtis on, et pulmakleidi tegumood harmoneeruks peo üldise iseloomuga. Pulmapäev kujuneb reeglina pikaks ning kindlasti peab arvestama kleidi mugavuse ja funktsionaalsusega. Kogu tähelepanu ei tohiks minna kleidi „ohjamisele“, nii võib juhtuda, et päris pidu jääb nautimata. Kleidi disainimisel on suur vahe, kas on näiteks tegemist modernse püstijalapeoga urbanistlikus keskkonnas või tantsu ja tralliga pidu murukattel. Muidugi ei tähenda see, et enne ei tohiks disaineri juurde tulla, kui viimnegi peo detail paigas. Ka üldjoontes teadmised aitavad ja on ka olukordi, kui pidu seatakse unistuste kleidi järgi. Kokkuvõttes ehk ongi kõige tähtsam vahetada disaineriga võimalikult palju informatsiooni ning arutleda koos ka soengu, meigi, kingade, ehete, lillede jne teemadel. Viimaks ka veenduda, et peigmees ei jääks pruudi varju!

Seotud lood:

Milline on kõige erilisem pulmakleit, mille oled valmistanud?

Meeldejäävaid seiku kleitidest on palju — vaid nädalaga valminud, tundide viisi käsitööd, villakrepist kleit Islandi pulma, sulgedega siiditopp, viis meetrit sleppi… Pulmakleidid sünnivad alati eritellimusena ja iga kleit, mis parasjagu töös on, on oma erilise looga ja kõige tähtsam. Kirsiks tordil on need pruudid, kes armastavad minu käekirja ning annavad loomiseks täieliku vabaduse.

Eesti moeloojate poolt valmistatud pulmakleite saab uudistada järgmisel nädalavahetusel Tartu Kaubamaja keskuses toimuval Moekuulutaja üritusel. Laupäeval, 11. märtsil kell 14 toimub pruutkleitide etendus, kus esitletakse Pohjanheimo, Hanna Korsari, Liina Steini, Oksana Tanditi, Piret Ilvese ja Triin Isak by Pits loomingut.

Vaata lisainfot SIIT ja SIIT!