Päris rõve põhjus, miks kõik poest ostetud riided tuleks enne kandmist korralikult läbi pesta

 (9)
Päris rõve põhjus, miks kõik poest ostetud riided tuleks enne kandmist korralikult läbi pesta
Pilt on illustreerivFoto: Martin Dremljuga

Olgem nüüd ausad - ega vist juhtu just ülemäära tihti, et poest ostetud uued rõivad esimese asjana pesumasinasse lendavad? Seda tehakse tavaliselt beebiriiete ja voodipesuga, aga pluusid-kleidid-püksid pannakse lihtsalt selga ja minnakse uhkelt linna peale eputama. Tegelikult tuleks absoluutselt kõik värskelt soetatud riideesemed enne selga panemist korralikult läbi pesta ja soovitavalt ka triikida, sest muidu võib juhtuda õudseid asju.

Columbia ülikooli dermatoloogiaprofessor Donald Belsito hoiatab Daily Mailis, et uued riided võivad küll poes riidepuul rippudes kenad ja puhtad välja näha, kuid tõenäoliselt peidavad nad endas jäledalt räpaseid saladusi.

Suur on võimalus, et su uus kleit on enne sind jõudnud käia väga mitme poekülastaja seljas. Igaüks nendest on jätnud kleidi külge tükikese iseendast, näiteks täid või sügelised. Need väikesed rõvedad tegelased on ülinakkavad ning kui paned selga kleidi, mis on olnud nakatunu seljas, on väga suur tõenäosus, et saad need jälgid haigused ka endale.

Lisaks nakkushaigustele on veel teinegi põhjus, miks peaksid riided enne kandmist läbi pesema. Poodi jõudvaid riideid töödeldakse väga paljude mürgiste kemikaalidega, et rõivad transpordi käigus oma välimust ei kaotaks, kortsu ei läheks ning poe väljapanekutes pikalt värsked ja kaunid püsiks. Need kemikaalid võivad tundlikuma nahaga inimestel tugevat nahaärritust põhjustada.