Plii huulepulgas ja arseen silmalaineris — kosmeetikafirmade inetud saladused

 (13)
Plii huulepulgas ja arseen silmalaineris — kosmeetikafirmade inetud saladused
Foto: Ilmar Saabas

See pole enam mingi uudis, et kosmeetikatoodete koostis tekitab inimestes kahtlusi, kirjutab Daily Mail. Suurimat tähelepanu on pööratud huulepulkadele, kuid näib, et ilus huulepulk pole meie kosmeetikakottides sugugi ainus kurjategija.

Pole mõtet oma tooteid uurima hakata — koostisainete nimekirjast te neid metalle ei leia.

Möödunud aastal läbi viidud uuringus võeti uurimise alla 49 populaarset meigitoodet, kaasaarvatud Clinique’i, Maybelline’i ja L’Oreali tooted. Analüüsiti arseeni, kaadmiumi, vase, berülliumi, nikli, seleeni ja talliumi olemasolu — viimased neli on Kanadas kosmeetikatoodetes keelatud.
Toodetest leiti kõiki metalle peale vase. Kõik tooted sisaldasid keskmiselt nelja otsitud metalli ja kordagi polnud neid aineid koostisosade nimekirjas välja toodud — nimelt ei olevat tegu “ebapuhtusega”, mitte meelega tootesse pandud ainega.

Maybelline’i Color Sensation huulepulkades oli pliid ja Clinique’i jumestuskreemis arseeni, berülliumi, kaadmiumi, niklit, pliid ja talliumi.

Need mürgid võivad teha organismile tõelise karuteene, olles seotud mitmete raskete terviseprobleemidega, nende seas hormoonihäired, vähk, mäluprobleemid, tujumuutused, peavalud, kõhulahtisus jne.

Kallis lugeja, kas sina teed enne mõne kosmeetikavahendi ostmist eeltööd, selgitamaks välja, mis sinna täpsemalt sisse on pandud?

Loe lähemalt Daily Maili artiklist: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2104453/Cadmium-mascara-lead-lipstick-arsenic-eyeliner-The-ugly-secrets-beauty-industry-isn-t-telling-you.html