Tippjuuksur õpetab: suurim viga, mida värvitud juustega tehakse


Tippjuuksur õpetab: suurim viga, mida värvitud juustega tehakse
Allikas: Pixabay

Tippjuuksurid Anthony Nader ja Sophia Hilton soovitavad Daily Mailis värvitud juustega naistel tavalised nõrga toimega palsamid üldse ära unustada, sest värvitud juuksed vajavad tugevamat niisutust ja seetõttu oleks palju mõistlikum kasutada palsami asemel hoopis intensiivselt niisutavaid juuksemaske.

Kui sul on värvitud juuksed, siis:

* Igal juhul pead kasutama mingit tüüpi niisutajat. Värvitud juuksed kuivavad kiiresti ja lausa karjuvad niisutaja järele, nii et ilmtingimata peab su vannitoariiulil olema mask ja palsam.

* Ära pane palsamit ja maski juuksejuurtele, vaid kanna ainult juukseotstele — otsad on kõige kuivemad ja vajavad kõige rohkem niisutust. Peanaha ja juuksejuured muudavad nii palsam kui mask lihtsalt rasvaseks.

* Viska minema mahapestav palsam ja kasuta selle asemel igapäevaselt kergemat juustesse jäetavat spreipalsamit, mis mõjub kauem ja tugevamalt kui mahapestav.

* Kasuta regulaarselt juuksemaski, sest see imendub erinevalt palsamist juuksekarva sisse ning seetõttu niisutab intensiivsemalt ja mõju kestab kauem.

* Pane kõik elektrilised tööriistad, mida oma juuste sättimiseks kasutad, kõige madalamale kuumusele, et juukseid võimalikult vähe kahjustada.

* Ära pese juukseid üle. Kord-paar nädalas on piisav. Võta eeskuju prantslannadest, kes just nii toimetavad ning kelle juuksed on alati säravad ja kaunid, mitte tuhmid ja elutud.