Kui laps joonistab vildikaga seinale või vaibale, ei tasu ahastusse sattuda, sest see lihtne vahend teeb kõik puhtaks

 (9)
Kui laps joonistab vildikaga seinale või vaibale, ei tasu ahastusse sattuda, sest see lihtne vahend teeb kõik puhtaks
Foto: Shutterstock

Enamik väikeste laste vanemaid on kogenud õudset hetke, kui nad jätavad lapse kuskile omapäi ja uuesti tuppa minnes on näha, et võsuke ei jätnud võimalust kasutamata ja ilusat mööblit katavad vildikajäljed.

Ühe väikese põnni ema Sarah postitas Facebooki puhastusnippide gruppi pildi, millelt on näha, et tema väike tütar oli kätte saanud musta markeri ja ta oli sellega beežile elutoavaibale joonistanud.

Ema küsis nõu, kuidas neid plekke välja saada, sest ta ei tahtnud uut vaipa küll ostma hakata. Talle jagati mitmeid nõuandeid, näiteks soovitasid osad emad katsetada deodorandiga, teised jällegi kinnitasid hambapasta efektiivsust. Soovitustest ei puudunud ka küünelakieemaldaja.

Ehkki soovitusi jagati palju, ei tundnud Sarah sisimas, et ükski oleks neist õige ja ta otsustas probleemile läheneda omamoodi — ta katsetas viinaga. See toimis ja ta pani gruppi võrdluseks pildi puhtast vaibast.

Ta soovitab seda nippi kasutada ka teistel lapsevanematel, sest enamasti on kodudes ravimikapis ikka viin olemas, et teha näites viinasokke, kui keegi on haige. Väikesest kogusest piisab, et vaip puhtaks saada.

Allikas: The Sun