Millele mõelda, enne kui võtate perre koera?

 (11)
Millele mõelda, enne kui võtate perre koera?
Foto: Tiit Blaat

Enamikus peredes kostab varem või hiljem nõudmine: tahan lemmiklooma! Ajakiri Pere ja Kodu uuris kolmelt perelt, kuidas lemmik nende koju tuli ja kuidas lapsed tema eest hoolitsemisega hakkama saavad. Ühtlasi jagatakse kasulikke nõuandeid-hoiatusi, mida enne lemmiku võtmist silmas pidada ja meelde jätta!

  • Koera pidamine sõltub sellest, mis tõugu ta on - mõni tõug vajab väga palju liikumist, teine tahab olla pidevalt tegevuses. Kindel on aga see, et ükski koer ei kannata lõputult üksinda kodus konutamist.
  • Toas elava koeraga on vaja vähemalt kolm korda päevas väljas käia ning seda igasuguse ilmaga. Loomulikult tuleb koera järelt ka koristada.
  • Koera pidamine on küllaltki kallis, sest lisaks toitmisele ja jalutamisele on teda vaja vaktsineerida, koolitada, osta karvahooldusvahendeid jne. Kui koera soovitakse kasutada tõuaretuses, tuleb temaga käia näitustel.
  • Koeraga on enamasti keeruline ja kulukas reisida.
  • Koera hankides pead mõtlema sellele, et võtad endale vastutuse looma eest paljudeks aastateks. Koera keskmine eluiga sõltub tõust.

Loe ka näpunäiteid kasside ja küülikute kohta ja kolme pere lugusid ajakirja Pere ja Kodu novembrinumbrist!