On üks tegevus, mida peaks praegusel viiruseperioodil iga päev kodus tegema

 (5)
On üks tegevus, mida peaks praegusel viiruseperioodil iga päev kodus tegema
Foto: Shutterstock

Kuna kodu puhtana hoidmiseks koroonaviiruse perioodil ringleb lõputult nõuandeid, on vaja eristada, millised neist on müüdid ja tegelikkus, kirjutab värske Naisteleht.

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko kommenteerib, et tõde on see, et ord päevas tuleb desinfitseerida kõik iga päev kasutatavad pinnad ehk ukselingid, lülitid, köögitasapind, söögilaud, toolide seljatoed, külmkapiuks, teleripult, kraanid.

Viirusteperioodil on see hea mõte, kuid olles nagunii pidevalt kodus, piisab sellest, kui tõmbame pinnad niiske lapiga üle, desinfitseerima ei peagi, aga kui kodus on nakatunu, võib kasutada desinfitseerijat. Kodusel ravil olevale pereliikmele tuleks võimaldada maksimaalne isoleeritus, et vältida haigustekitajate ülekandumist pereliikmele.

Nakatunu võiks olla eraldi toas ja liikudes näiteks kööki või tualetti, desinfitseerida enne toast väljumist käed ja kanda maski, samuti võiks nakatunul olla eraldi söögiriistade komplekt.

Loe pikemalt nõuannete kohta, mida kodus viiruseperioodil ära teha, Naistelehest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!