Beebiblogi: kinesioteip — imeline vahend seljavaludest pääsemiseks!

 (14)
Beebiblogi: kinesioteip — imeline vahend seljavaludest pääsemiseks!
Erakogu

Rase olla ei ole teps mitte meelakkumine. Lisaks sajale muule ebameeldivusele lisandus minu hädade nimekirja hiljuti ka painav seljavalu, mis kohe kuidagi ära kaduda ei tahtnud. Kurtsin seda tuttavale füsioterapeaudile, kes soovitas mulle koheselt kinesioteipimist. Sellisest imeasjast ei olnud ma enne kuulnudki!

Skeptiliselt läksin ma enda selga teipima. Kuidas peaks mingi väike teibiribake aitama mu seljavalu vastu? Selgus, et teipida saamiseks ei peagi sa mitte rase olema, kinesioteip on ka suure au sees sportlaste seas. Kes juhtus MM’i vaatama, siis seal oli pea igal inimesel kuskile ilus värviline teibike tõmmatud.
Üsna pea oli ka minu selg erkroosa teibiga kaetud. Ajasin selja sirgu ja pidin tunnistama, et on küll nagu kuidagi kergem. Ja soe!

Kuna rasedusega kaasneb suur ebameeldivus ka lamamisel-pööramisel-tõusmisel, otsustas Katre Lust-Mardna teipida ära ka mu kõhu. Sekundiga tundsin seda, kuidas kõhu kaasas tassimine ei olnudki enam nii koormav.

Olin endaga rahul, et viitsisin ennast kohale vedada, sest ilusad teibid paistsid tõepoolest töötavad. Kui palju nendest aga abi oli, mõistsin ma alles esimesel õhtul. Tavaliselt oli voodis lamama heitmine üks suur pingutus, sest kohati tundus, nagu selg võiks iga hetk ära murduda. Teibitud selg aga ei andnud sugugi märku, et midagi valu teeks. Lamasin voodis ja pöörasin. Siis pöörasin veel kord. Vähe oli puudu sellest, et ma oleks rõõmust ruiates tund aega ennast voodis edasi-tagasi rullinud. Nõnda kerge oli! Kõht ei rippunud ebamugavalt küljele, selg ei teinud haiget! Isegi püsti tõusmiseks ei pidanud ma selili siputama nagu kilpkonn, vaid sain ise vaevata püsti. Mis imeteipi see arst mulle peale kleepis?!

Seotud lood:

Mis on kinesioteipimine?
Kinesioteipimine toetab kehaomaseid loomulikke taastumisprotsesse. Meetod on efektiivne skeletilihassüsteemi vaevuste vähendamisel. Aitab kaasa ülekoormusest või traumast kahjustatud piirkonna taastumiselel, tagades toestuse ilma liikuvust ja tsirkulatoorseid protsesse takistamata. Aitab alandada turseid ja valu, võimaldades nii säilitada keha normaalse liikuvuse.

Kuidas kinesioteipimine töötab?
Ülekoormatud või traumeeritud lihas tursub. Turse põhjuseks on lümfi- ja vereringe aeglustumine ja lümfivedeliku kuhjumine. See põhjustab nahaaluse surve suurenemise ja valuretseptorite aktiveerumise. Kinesioteip tekitab naha üles tõstmise efekti ja laiendab ruumi naha ning lihase vahel. Seeläbi paraneb nahaalune lümfivedeliku ja vere ringlus ja väheneb surve naha valuretseptoritele. Lisaks võimaldab väiksem nahaalune surve lihastes aktiveerida rohkem liigutustegevusega seotud retseptoreid ja tööle rakendada suuremal hulgal lihaskiude. Kinesioteip normaliseerib lihastoonust ja toetab iseeneslikku lihaskoe tervenemise protsessi.

Kinesioteip püsib peal umbes 5-7 päeva. Kuna mina ei ole just kõige nupukamate inimeste killast, siis üritasin ma ennast kolmandal päeval kehaõliga määrida ja seetõttu jäid teibi servad inetult narmendama. Mis siis muud, kui tuli see maha tõmmata. Ettevaatust kõikidele rasedatele, kes lasevad enda hormoonidest karvast kõhtu teipida — teibi eemaldamine võrdub minivahatusega!

Aga ei ole hullu, kui teip maha tuleb, saab minna uuesti teipima. Esimene kord maksab 9 eurot, iga “ületeipimine” on aga väheke odavam. Lisainfot selle kohta saab aadressilt http://www.füsioteraapia.ee, kus seletab seda tehnoloogiat ehk natukene teaduslikumalt kui mina seda teha oskan. Aga seda võin küll öelda — see tõepoolest aitab!

Ka pärast teibi eemaldamist ei olnud seljavalud nii hullud. Seega peakski helistama ja uue teipimise aja kirja panema. Kuid kust ma selle jõu võtan :(?

Minu igapäevaheietusi saate lugeda aadressilt http://tahanteada.wordpress.com/, kus halan, rõõmustan ja jutustan tunduvalt rohkem. Eks ikka nii on, kuidas elu käib.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.