Isa läks tööle, väike laps ununes tundideks palavasse autosse...

 (19)
Isa läks tööle, väike laps ununes tundideks palavasse autosse...
Foto: Siim Lõvi

USA-s, Kentucky osariigis arreteeriti mees, kes jättis tööle minnes oma kaheaastase poja kaheks tunniks palavasse autosse, kirjutab Daily Mail. 31aastane Kenneth Robinson ütles politseile, et unustas lapse lasteaeda viia ning sõitis kogemata otse tööle.

Väike poiss oli kaks tundi oma turvatoolis kinni, enne kui kaastöötajad teda märkasid ja hädaabisse helistasid. Poiss oli teadvusel, kuid näost täiesti punane — õues oli sooja ligi 30 kraadi, kuid autos tõusis temperatuur vähemalt 37 plusskraadini. Poiss sõidutati kiiremas korras haiglasse.

Ema läks pojaga haiglasse kaasa, kus viimane pidi igaks juhuks veetma terve öö. Peres oli ka kuuenädalane beebi. Isa oli juhtunu pärast äärmiselt endast väljas, kuid nüüd seisab tal paraku ees kohtutee.

Eelmisel nädalal suri USA-s palavasse autosse jäämise tagajärjel kaheksakuune Lincoln Lindsray, kes oli pikkadeks tundideks kuuma kätte unustatud. Ka see isa sõitis lapse lasteaeda viimise asemel otse tööle ning ta taipas seda alles õhtul töölt tulles, kui nägi väikest poega auto tagaistmel oma turvatoolis. Paanikasse sattunult kiirustas mees lapsega koju, kus ema, kes on ühtlasi arst, nende poega elustada püüdis. Katsed nurjusid. Politsei võtab juhtunut kui õnnetust ning isale süüdistusi ei esitatud.

Kas teadsid, et:

  • möödunud aastal suri USA-s 33 palavasse autosse jäetud last
  • juba viis last on sel põhjusel surnud sel aastal (USA-s)
  • 54% juhtudel juht lihtsalt unustas, et laps on autos
  • 31% juhtudel ronis laps ise autosse ja jäi sinna kinni
  • beebide ja väikelaste kehatemperatuur tõuseb 3-5 korda kiiremini kui teistel
  • 26 soojakraadiga võib auto sisetemperatuur vaid 10 minutiga tõusta 37 kraadini
  • isegi kui õues on vaid 15 kraadi sooja, võib päikese kätte jäetud auto sisetemperatuur tõusta kõvasti üle 30 soojakraadi

Kallis lugeja, kas oled kunagi oma lapse sooja ilmaga autosse jätnud?

Allikas: Daily Mail