Loe, millistel hetkedel elus ei tohiks sa kunagi oma lapsele valetada


Loe, millistel hetkedel elus ei tohiks sa kunagi oma lapsele valetada
Foto. Unsplash.com

Hädavaled on paljudel vanematel sagedased sõbrad, sest raske on alati tõtt rääkida. Kuid on olukordi, mida kindlasti ei tohiks valega ilustada!

Surm
Kui lahkunud on neljajalgne sõber või pereliige ei tohiks lapsele valetada. Kindlasti tuleks tõde vastavalt vanusele kohandada ja veidi pehmendada kuid rääkimata ei saa seda jätta.
Tagantjärele on seda veel raskem seletada.

Seda, kust lapsed tulevad
Muidugi on hea öelda, et toonekurg toob või lapsed leitakse kapsa lehe alt. Tegelikkuses võib selline muinasjutt lapsi hoopis segadusse ajada. Nii tekivad ebaselged arusaamad ja pettekujutelmad, mil pole päris eluga mingit seost.
Loomulikult ei pea vestlus väikese lapsega kujunema koheselt bioloogiatunniks. Seepärast võib väikelapsele seletada, et alguses kasvab emme kõhus väike munake....Pole ju otseselt vale?

Lahutus

Kui olete lahutanud aga seda lapsele ei ütle, siis tema maailmas olete te ikka veel koos ja teete kõike koos. Samamoodi jäädakse siis lootma, et ehk kolite te lõpuks ikka kokku tagasi. See on koht, kus tuleks see valus vale kindlasti välja öelda, et hilisemat pettumist ära hoida.

allikas: yourtango.com