Lugeja viiendast koolivaheajast: see on ju niikuinii ainult rikaste perede vaheaeg!

 (66)
Millega sinu lapsed vaheajal oma aega sisustavad?
6RV08APR05L4.jpg
Foto: Rauno Volmar

Käesoleval õppeaastal on koolidel võimalik lisada oma õppekavasse ka viies koolivaheaeg vahemikus 24. veebruar – 4. märts. Sellegipoolest võib kooli pidaja direktori ettepanekul ja hoolekogu nõusolekul kehtestada haridus- ja teadusministri kehtestatud koolivaheaegadest erinevad koolivaheajad. Üks lugeja väidabki, et kui siiani on kõik lapsed suutnud käia koolis ilma viienda vaheajata, pole seda ka täna meie lastele vaja.

"See on ju niigi ainult rikaste vaheaeg," põrutab ta. "Miks seda üldse nõudma hakati? Sellepärast, et kõik sõidavad soojale maale puhkama või suusareisile kuhugi. Aga seda ei saa ju kõik endale lubada."

"Jumala õige, kui seda vaheaega pole! Sest kaotada meie niigi lühikesest ja heitlikust suvest terve nädal ning siis püüda koolitundides samal ajal asjalik olla... Masendav, hale, kurb.

Ma ei tea, aga siiani on kõik suutnud ilma selle vaheajata koolis käia ja hakkama saanud, mis on siis tänapäeva lastel viga, et nad nii nõrgad on? Ükski asi neile järsku ei sobi ja me teame, et suures osas veedetakse see puhkus ninapidi arvutis. Kas see ikka on puhkus? Kui paljud suusatama lähevad?

Elagu rikaste vaheaeg. Vaesem osa vaatab kurvalt pealt, kuidas rikkad soojale maale perega puhkama lähevad ja ei see vaim puhka midagi, masendab ainult."

Lugeja, jaga meiega, millega sinu lapsed vaheajal oma aega sisustavad?