"Mul pole midagi avaliku imetamise vastu... kuni seda ei tehta bussis minu kõrval!"

 (102)
"Mul pole midagi avaliku imetamise vastu... kuni seda ei tehta bussis minu kõrval!"
Scanpix

Avalik imetamine on palju teemaks olnud ning on inimesi, kes seda pooldavad ja inimesi, kes peavad seda ebasobivaks. Mina kuulun esimesse gruppi - see, et sul on väike beebi, kelle heaolu sõltub sinu rinnast, on normaalne ja sul peakski olema õigus temaga pargis istuda või restoranis vaiksem nurgake leida või mis iganes. Aga rahvarohkes kohas rind paljaks tõmmata... See on minu jaoks piiri ületamine.

Eile sõitsin bussiga Viimsi poole ja bussis olid ema ja isa koos beebitüdrukuga. Nad võtsid lapse vankrist välja ja hüpitasid teda, laps naeris ja see õnnelik perekond oli tähelepanu keskpunktis. Ühel hetkel hakkas aga laps jonnima. Kõigi meeleolu muutus selle kisa saatel ja eriti lapse ema oma, kes paistis olevat eriti häiritud. Ta läks istus lapsega teismelise noormehe kõrvale, võttis rinna paljaks ja asus last imetama. Nägin, kuidas see kõrval istuvat noormeest ehmatas — no kujuta ise ette, et sa sõidad rahulikult bussis ja siis tuleb üks tädi ja koorib end paljaks su kõrval. Tema ja ka mitmed juures seisvad inimesed (buss oli rahvast täis!) olid üsna häiritud. Keegi märkust ei teinud, aga terve bussi meeleolu oli hetkega väga muutunud. Kõik olid vait ja vaatasid püüdlikult kaugusesse…

Mul tekkiski küsimus, mida teised arvavad? Kas avalikul imetamisel ja avalikul imetamisel on vahe? Kust jookseb teie meelest piir?