Rõõmsad uudised! Vastsündinute toetuseks koguti rekordiliselt enam kui 90 000 eurot

 (1)
Rõõmsad uudised! Vastsündinute toetuseks koguti rekordiliselt enam kui 90 000 eurot
Foto: Luma Pimentel/Unsplash

Colonna Heategevusfond koostöös Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajaga kogus heategevuskampaania „Aita päästa elu“ käigus vastsündinute toetuseks rekordilised 90 680 eurot. Kogutud summast kasutati 30 000 eurot Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajale sügavalt enneaegsete laste stabiliseerimislaua ostmiseks ning 45 000 eurot annetati kolme Eesti maakonnahaigla sünnitusosakondadele KTG-aparaatide soetamiseks.

2018. aasta lõpus läbi viidud heategevuskampaania „Aita päästa elu“ eesmärk oli koguda raha Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajale sügavalt enneaegsete laste stabiliseerimislaua LifeStart ostmiseks. Kampaania osutus seni edukaimaks kinnisvarafirma Colonna eestvedamisel läbi viidud heategevuskampaaniaks — kokku annetati laste toetuseks 90 680 eurot, mida on oodatust enam kui kolm korda rohkem. 65 000 eurot annetasid sünnitusmajale Colonna heategevuslikul galaõhtul osalenud eraisikud ning ettevõtted. Suurimad panustajad olid Colonna Heategevusfondi asutaja Roberto de Silvestri, Colonna investeerimisfirma kaasasutaja Andrea Agostinone, mitmed ettevõtte investorid ning külalised. Ülejäänud osa kogunes laiema meediakampaania käigus.

Heategevuskampaania raha eest soetatud enneaegsete laste stabiliseerimislaud LifeStart on jõudnud tänaseks juba Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikusse. Varem ei olnud sarnast stabiliseerimislauda Eesti sünnitusmajades, kuid vajadus selle järele oli suur.

Seotud lood:

Keskhaigla Sünnitusmaja neonatoloogia osakonna juhataja doktor Pille Andressoni sõnul jõuab uus stabiliseerimislaud mobiilse seadmena nii sünnitustuppa kui ka operatsioonisaali, olles vajalik keerulise sünnilooga ja enneaegsete vastsündinute abistamisel: „Stabiliseerimislaud on ainulaadse disainilahendusega elustamisseadmetega varustatud vastsündinu soojendusvoodi, mis on kergesti paigutatav ema lähedale. See loob tingimused viivitada vastsündinu nabaväädi läbilõikamisega ja aitab sügavalt enneaegsel beebil üsavälise eluga loomupäraselt kohaneda, kuna laps saab platsentast veel mõnda aega hapnikurikast verd, et avaneks tema kopsud ja ta hakkaks iseseisvalt hingama. Samal ajal on võimalik koheselt alustada abi vajava beebi hingamise ja südame töö toetamisega. Meie ämmaemandad ja arstid on läbinud koolituse ja väga rahul kõigi stabiliseerimislaua võimalustega.“

Lisaks stabiliseerimislaua soetamisele kasutab Colonna Heategevusfond 45 000 eurot Lõuna-Eesti, Rakvere ja Kuressaare haigla sünnitusosakondade toetuseks. Nimetatud maakonnahaiglad kasutavad 15 000-euroseid annetusi loote seisundi jälgimiseks mõeldud kardiotokograafide ehk KTG-aparaatide ostmiseks. Uued aparaadid on haiglatele väga vajalikud, kuna Lõuna-Eesti ja Rakvere haiglal on tänaseni kasutuses olnud kaks KTG-aparaati vanusega 15 ja 20 aastat, Kuressaare haiglal vaid üks aparaat, mis on pidevas kasutuses. Seadmete ostust üle jääv summa suunatakse Colonna Heategevusfondi tulevaste heategevusprojektide katteks.

Colonna Heategevusfondi asutaja Roberto de Silvestri: “Tunneme suurt uhkust ja rõõmu, et Colonna eestvedamisel toimunud heategevuslikud kampaaniad on aasta aastalt osutunud üha edukamaks ja toonud abi nii paljudele väikestele ilmakodanikele. Meie siirad tänusõnad kuuluvad paljudele annetajatele nii Eestist kui mujalt riikidest. Tunneme suurt rõõmu, et saame sel aastal ulatada abikäe ka väiksematele Eesti maakonnahaiglatele senisest veelgi kvaliteetsema sünnitusabi tagamiseks."