Uskumatu: Soomes viis ema sünnitusmajast koju vale beebi!

 (64)
Uskumatu: Soomes viis ema sünnitusmajast koju vale beebi!
Pilt on illustreerivFoto: Annika Haas

Jyväskyläs asuvas Kesk-Soome haiglas juhtus apsakas, mis tänapäeval tundub lausa uskumatuna — nimelt ajasid haiglatöötajad kaks beebit segamini ning eksitust ei märganud ei arstid ega Ilta-Sanomatega rääkinud ema Mari Penttinen enne kui ema koju jõudes lapse randmele kinnitatud sildilt vale nime luges, vahendab IltaSanomat.

Eksituse põhjus oli inimlik aps — pärast laste söötmist pandi beebid sünnitusmajas valedesse vooditesse.

Penttineni sõnul tekkisid tal juba sünnitusmajas poissi süles hoides kahtlused, sest tema mäletamist mööda olid tema pojal heledad, temale antud poisil aga hoopiski tumedad juuksed. Samuti ei paistnud  poisipõnn karvavõrdki oma kolmeaastase õega sarnanevat. Hoolimata ema sisetundest, et midagi on valesti, läksid nad lapsega siiski koju, sest ka beebit enne koju saatmist kontrollinud arst ei märganud eksitust.

Kodus taipas värske ema lapse randmele kinnitatud nimesilti kontrollida ning mõistis siis, et oli koju toonud vale lapse. Ta helistas haiglasse, sai teada, et tema laps on endiselt seal ning sai pärast pooleteisepäevast lahusolekut lõpuks oma beebi tagasi.

Haigla võttis süü omaks ning tunnistas, et tegu oli inimliku veaga.

Meediasse pöördus Penttinen oma looga sseetõttu, et soovis tähelepanu pöörata, milleni võib viia meditsiinile eraldatava raha pidev kärpimine.