Vanemahüvitis sai läbi: mida nüüd teha?

 (20)
Vanemahüvitis sai läbi: mida nüüd teha?
Ema lapsega rannasShutterstock

Vanemahüvitise lõppedes pole paljudel südant ega võimalustki pooleteistaastane kohe sõime kupatada. Kuidas aga elada aastake ühe palgaga või kuidas oma tööajal lapsehoidmist korraldada? Ajakiri Pere ja Kodu juunikuine number pühendab sellele teemale artikli.

Pealinna külje all elav lasteaiaõpetaja Pille-Riin Jõgi tõdeb, et nii tema kui ka Draamateatri vanemlavameistritehnikust abikaasa Villu ideaal oli, et enne kolmandat eluaastat nad lapsi lasteaeda ei pane. “Kuid meil kummalgi pole nii suur sissetulek, et ühe palga eest perel kõhud täis, arved makstud ja riided selga saaks. Sestap oli ainus võimalus vanemahüvitise lõppedes ka minul tööle minna — jah, raha pole kõige olulisem, aga selleta ka ei saa!” räägib Pille-Riin.

Peatset tagasiminekut kaitseväe ametniku töökohale plaanib ka tallinlanna MAris, kelle hüvitis lõppes jaanuaris. Praegu on naine lapsega kodus. Et kodusolekut üle poole aasta pikendada, pani naine hüvitise maksmise ajal sellest kõrvale nii palju, kui vähegi sai. Nii kogus ta n-ö taskuraha vanemahüvitise järgseks perioodiks, sest nagu ta tunnistab: “Ma ei tunne end hästi, kui pean mehe käest raha küsima.”

Pikema loo leiad juunikuisest ajakirjast Pere ja Kodu.

Anna teada, kuidas on teie peres vanemahüvitisejärgne periood korraldatud? Kas ema naaseb kohe tööle või mitte?