LAPSESUU EI VALETA | Vot, mis juhtub, kui kohtuvad lapsed, kes räägivad erinevat keelt

 (6)
LAPSESUU EI VALETA | Vot, mis juhtub, kui kohtuvad lapsed, kes räägivad erinevat keelt
Foto: Shutterstock

Möödunud esmaspäeval lükkasime käima oma emadepäeva lugejamängu, mille raames palusime lugejatel saata lugusid seikadest, kui nende pisikesed põngerjad on öelnud midagi, mis on neid üllatanud või pisarateni naerma ajanud. Veel ühe lapsevanema toredad lood on nüüd teie ees!

"Kui mu keskmine poeg 2aastasena lasteaeda läks, sai ta tuttavaks tõenäoliselt oma eluaegse sõbraga. Sõber oli aga venekeelsest perest ja teada oli, et väheke raskusi tuleb. Sõber eesti keelt hästi ei rääkinud (üksikud sõnad) ja minu poeg ei osanud S-tähte. Selle asemel ütles ta T-tähe.

Ühel õhtupoolikul, kui pojale lasteaeda järele läksin, mossitas ta seina ääres, pühkis pisaraid ja põrnitses sõbra poole. Kui küsisin, mis mureks, vastas poeg näpuga sõbra poole suunates: "Tema ütles mulle, et mina tinna pean tittuma." Ma ei saanud aru, mistõttu palusin tal ennast korrata. Poeg tõstis häält ja käratas: "Atlan ütles: titu tiia!!!" Ja kui ma T-tähed mõttes ringi S-ideks muutsin...

Koos õpetajaga naersime! Tõenäoliselt sõbra lause oli hoopis "sidii sjudaa" või midagi sellist.

Naersime terviseks!" - T.

Kui soovid ka auhinnamängus osaleda, saada meile oma lugu naistekas@delfi.ee ja tea, et parima loo kirjutajale kingime Crocsiga koostöös ära jalatsid nii emale, isale kui ka lapsele. Nii on juba emadepäevaks kogu perel uued ja vahvad jalanõud jalas, sest loosimine toimub kolmapäeval, 8. mail.

Seotud lood:

Parimad lood avaldame!