Huvitav uuring: kuidas see, kui palju ema-isa omavahel suudlevad, mõjutab laste heaolu?

 (1)
Huvitav uuring: kuidas see, kui palju ema-isa omavahel suudlevad, mõjutab laste heaolu?
Foto: MorgueFile

Vanemad, kes ei pelga oma tundeid väljendada ning teineteist tihti suudlustega üle külvavad, on rahulikumad ja rõõmsamad kui ema ja isa, kelle vahel lähedus puudub, vahendab Daily Mail. Taaskord leidis kinnitust, et õnnelikud vanemad = õnnelikud lapsed.

5000 pere seas läbi viidud uuringust tuli välja, et vanemad, kes regulaarselt suudlevad ja kellel on ühised huvid, kiidavad oma lapsi rohkem kui need, kes on teineteisest kaugenenud ja kes teineteist ei puuduta. Ja mis teeb isast hea isa? Korras armuelu ja edukas, püsiv ning jätkusuutlik paarisuhe.

Ei üllata vist kedagi, et vanemad, kes kaaluvad lahutust, käivad teineteisele närvidele, vaidlevad ja kahetsevad üldse kokku kolimist, on ka oma laste peale kurjemad.

Samuti selgus, et mehed hindavad paarisuhet kõrgemalt kui naised. 69% vastanud meestest oli oma suhtega väga rahul, naistest andis hinnangu "väga hea" 65%. Ning kui 43%le meestest käib oma partner närvidele "ainult mõnikord või üldse mitte", siis naistest sai sedasama öelda vaid 37%.