Mida nädalavahetusel koos emaga teha? Siin on sulle 17 ideed!

 (4)
Emadepäev Raekoja platsil
Emadepäev Raekoja platsilFoto: Andres Putting

Pühapäeval, 12. mail on emadepäeva. Kuidas muuta see päev meeldejäävaks meie kallitele emadele ja vanaemadele? Pakun välja seitse ideed, mida pühapäeval koos emadega ette võtta ja kuidas sel aastal emadepäeva tähistada.

Meisterda koos lapsega kingitus

Lase lapsel emale ja vanaemale üllatuseks ise kingitus meisterdada — kaart või pilt joonistada, meisterdada lill, kaunistada tass jne. Mida väiksem on laps, seda rohkem ta vajab täiskasvanu abi. Nii palju, kui ta oskab, lase aga ise teha. Emadel on lapse enda tehtud kingituste üle alati suurim heameel. Tuleb see ju otse südamest, tehtud suure hoolega. Ja mis kõige olulisem — kui vähegi võimalust, tuleb endatehtud kingitus ka ise kohale toimetada!

Kutsu ema külla

Kui üldiselt sõidetakse emadepäeval emadele ja vanaemadele külla, siis sel aastal kutsu nad vahelduseks hoopis enda poole lõunasöögile. Nii ei pea emad muretsema külaliste vastuvõtmise ja toidu valmistamise pärast. Las sel aastal jääb nende ülesandeks ainult kohaletulemine ja pidupäeva nautimine koos perega.

Koos perega restorani

Kui elutempo on läinud nii kiireks, et igasugused mõtted emadepäeva lõunasöögi ettevalmistustest ja saabuvatest külalistest ajavad pea ringi käima, siis minge koos perega selle päeva puhul hoopis restorani või kohvikusse sööma. Nii on ka emadel köögis askeldamise asemel võimalus seda päeva nautida ja koos perega mõnusalt aega veeta.

Seotud lood:

Vii ema teatrisse või kontserdile

Millal sa käisid koos emaga teatris või kontserdil? Erinevaid meelelahutus- ja kultuuriüritusi on niivõrd palju, et esimese hooga ei oskaks ilmselt validagi, kuhu minna ja mida ette võtta. Tee internetis väike eeltöö (suurepärase ülevaate toimuvast saab internetis piletilevi.ee leheküljelt) ja otsi välja teie mõlema jaoks sobiv üritus ning minge veetke koos üks meeldejääv õhtu. Emal on sellise ettevõtmise üle kindlasti väga hea meel!

Minge koos emaga spaasse

Kui rahakott lubab, siis võtke koos emaga aeg maha kohe mitmeks päevaks ja broneerige nädavalahetuseks spa külastus. Tõeline puhkus ja lõõgastus ning eemalolek argielust kulub kindlasti teile mõlemale ära. Erinevaid spaapuhkuste pakkumisi leiad internetist hotelliweb.ee lehelt.

Kruiis Rootsi

Miks mitte minna koos emaga Stockholmi avastama? Lisaks tervele päevale Stockholmis, saate veeta kaks mõnusat õhtut laevas — lobisedes, head toitu ja veini maitstes ning meelelahutusprogrammi nautides. Päev Stockholmis sisusta just teile kõige rohkem meeldival viisil — vaatamisväärsusi külastades või lihtsalt päev läbi shopates. Infot laevasõidu ning erinevate ajaveetmisvõimaluste kohta Stockholmis leiad veebilehelt tallink.ee.

Üllata vanaema
Oled sa kuulnud vanaema rääkimas, kuidas ta pole juba 40 aastat Tallinnasse sattunud ja tal pole aimugi, milline meie pealinn tänapäeval välja näeb? Tee talle üllatus ja vii ta sinna! Planeeri väljasõit selliselt, et vanaema hooleks jääb ainult õigel ajal kodus valmis olla ja sinu järgiminemist oodata.

Emadepäevategemisi Tallinnas:

* Emadepäeva perepäev «Seeme mulda!» algab Miia-Milla-Mandas (L. Koidula 21c) kell 13 ning muuseumipiletile lisandub perepäeva pilet 1 euro inimese kohta.

* Linnamuuseumis (Vene 17) toimub emadepäevale pühendatud perepäev laupäeval, 11. mail kell 12.

* Linnamuuseumi lastemuuseumis (Kotzebue 16) peetakse emadepäeva samuti laupäeval, 11. mail, ning siis saab meisterdustoas emmele kaarti meisterdada. Samast päevast alates on lastemuuseumis väljas uus näitus «BeebiBuum!»

* Kadrioru kunstimuuseumis räägib kunstiajaloolane Kerttu Männiste 11. mail kella 15-16 laupäevaakadeemia sarjas naistest Repini elus ja loomingus. 10. mail kell 19 annab vokaalansambel Noorkuu emadepäeva kontserdi Salme kultuurikeskuses.

* MTÜ Keskpäev korraldab laupäeval, 11. mail kella 9.30-13 Mere pst 6 kuulsaalis tasuta emadepäeva bowlinguturniiri.

* Neljapäeval, 9. mail kell 17 laulab väike laululind emale Haabersti vaba aja keskuses (Ehitajate tee 109A/2). Esinevad Haabersti lasteaedade laululapsed. Kontsert on tasuta.

* Reedel, 10. mail kell 14 on emadepäeva kontsert Haabersti sotsiaalkeskuses (Õismäe tee 24). Esinevad Õismäe gümnaasiumi laululapsed. Kontsert on tasuta.* Esmaspäeval, 13. mail kell 11 on emadepäeva kontsert Kesklinna sotsiaalkeskuses (Liivalaia 32), esinevad Liivamäe lasteaia lapsed.

* Pühapäeval, 12. mail kell 14 - 16 toimub Tallinnas Raekoja platsil Elioni heategevuslik emadepäevakontsert, kus esinevad Lenna Kuurmaa, Rasmus Rändvee & Facelift Deer, Kõrsikud, Paabel ja Muusikastuudio lastekoor. Kontsert on kõigile tasuta.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.