VAATA JÄRELE | Isadepäeva konverentsil rääkisid mehe aust Riina Solman, Liisa-Ly Pakosta, Hannes Hermaküla ja teised

 (23)

Kolmapäeval toimus Tallinna Õpetajate Majas isadepäeva konverents “Mehe au”. Käesoleva aasta isadepäeva konverentsil otsiti vastuseid küsimustele: kas saame üldse tänapäeval rääkida aust ja uhkusest? Milliseid väärtusi me hindame, mis on meile tähtis ja püha? Kas 21 sajandi inimese/mehe au ja uhkus võiks olla tema perekond — lapsed ja paarisuhe?

Konverentsil esinesid isa Jevgeni, rahvastikuminister Riina Solman, soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta, kirjanik Scott Diel alias Vello Vikerkaar, ajakirjanik ja PREP-paarisuhtekoolitaja Hannes Hermaküla, Eesti Kaitseväe peakaplan major Gustav Kutsar, vandeadvokaat Carri Ginter.

Päeva lõpetas debatt teemal „Miks kaasaja ühiskond on pöördunud mehe vastu?”. Sellest võtsid osa vaimulik ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Heigo Ausmees, ajakirjanik Karmel Killandi, riigikogu liige Jevgeni Ossinovski ja ühiskonnategelane Riivo Sinijärv.

Konverentsi korraldas SA Väärtustades Elu, kelle eestvedamisel toimuvad emadepäeva ja isadepäeva konverentsid regulaarselt alates 2012. aastast.