VIDEORETSEPT: Clazzi peakoka ahvatlev juustufondüü


VIDEORETSEPT: Clazzi peakoka ahvatlev juustufondüü
Foto: Clazz

Naisteka sügishooaja avamisel Clazzis loosisime kõikide osalejate vahel välja kokandusõhtu Clazzi ja Olde Hansa peakoka Emmanuel Wille`i ehk Manuga. Möödunud nädalal kutsuski Manu võitja Reeda ja tema sõbrannad Kulinaaria Instituuti kokkama. Peakokal oli tüdrukute jaoks varuks mitu väga põnevat retsepti, millest meiegi video vahendusel osa saame!

Vaata videost, kuidas Manu eelrooga valmistab, tüdrukuteõhtu pearooga tutvustab ning fondüü juurde sobivatest veinidest räägib.


Lihtne sügisõhtut soojendav juustufondüü:
Võta kaks karpi Camembert juustu, see on parem, aga võib ka Brie juustu. Mõtlen sellist ca 20 cm läbimõõduga juustuketast puukarbis.

Võta kaas pealt ja plastmasspaber ümbert ära, jäta teine paber alles ja aseta juust karpi tagasi. Tee juustu peale noaga paar korda ristlõikeid. Riputa näpuotsaga värsket rosmariini, roosat pipart, natuke soola, musta pipart ja tõsta peale ka supilusikatäis oliiviõli.

Pane juustukettad ahju, küpseta 220 kraadi juures, kuni paber läheb pruuniks ja juust vedelaks. Kui juust on soe ja sulanud, siis on roog valmis.

Söö juustufondüüd koos röstsaia või baquette saiaga. Juurde sobib imehästi pakkuda erinevaid moose, mina kasutan pohlamoosi. Kõrvale paku üks hea klaasitäis tugevat punast Cabernet Sauvignon või Bordeaux veini.

Olde Hansa ja Clazzi peakokk Emmanuel Wille on varasemalt töötanud Michelin tärnidega restoranides Belgias ja Rootsis ning olnud ka Gloria peakokk. Vaata rohkem põnevaid retsepte ja kokandusnõuandeid tema blogist!