11 tehnoloogilist arendust eriti laiskadele ja mugavatele inimestele.

 (2)
Kaherattaline tasakaaluliikur
Kaherattaline tasakaaluliikurFoto: Tiit Blaat

Tehnoloogia on lahe. Selle plahvatuslik areng viimase saja aasta jooksul on olnud täiesti pöörane ja miski, millest veel mõni aasta tagasi ei osatud unistadagi veel, on tänaseks miski, milleta inimesed enda elu enam ettegi ei kujuta. Tehnoloogia on see, mis viis inimese kuule, laseb meil suhelda sõbraga 10 000 kilomeetri kaugusel ja mis aitab meil ehitada kõrgeid maju. Kuid on olemas ka teine tehnoloogia suund, mis ei püüa meid viia lähemale teistele planeetidele, vaid mille ainus eesmärk on meid päris elust võõrutada ja muuta meid võimalikult laisaks ning tehnoloogiast sõltuvaks. Siin on kogumik leiutistest, mis on leiutatud neile, kes lihtsalt ei viitsi, mis paistab tänapäeva noorte üks lemmik väljendeid olevat. Kui sa avastad, et sa oled lausa liiga laisk, et neid tooteid kasutada, siis kontrolli igaks juhuks järgi, äkki oled sa hoopis surnud.

1. Padja sisse ehitatud pult.


Oled sa kunagi laisalt kanaleid vahetanud. Ringvaade, uudised, uudiste sarnane saade, Ringvaade, Kondid. Midagi ei ole vaadata ja silm vajub ise vaikselt kinni. Kuid ärkad kõigest pool tundi hiljem, sest pult, mis uinudes kätte jäi, teeb nüüd su selja all põrguvalu. Pult on kõva, plastikust, nurkadega ja kui maailmas on kaks asja, mille otsas sa uinuda ei taha, siis need on pult ja lego klots.

Seotud lood:

Õnneks on üks neist lahendust leidmas, sest välja tuldud padjaga, mis on ühtlasi ka pult. Just nimelt- unised teadlased on leitanud puldipadja, sest... sest miks mitte? Suured nupud, selge kiri – see pehme ja mõnus peatugi suudab üle võtta kuni kuue seadme puldi omadused. Seega sa ei pea muretsema, et kui sa tahad DVD mängijat käima panna, et sa pead teise tuppa DVD patja otsima minema.

Ära ole narr – sa ei pea enam oma käsi tõstma, et puldil nuppe vajutada, vaid sa võid lihtsalt pead ühes või teises suunas padjal veeretada ning rahulikult teleka ees edasi norsata.

2. Postkasti kontrollija


Kui sa oled seda tüüpi inimene, kes ei ole just eriti sillas sellest, et mõttetult sissesöödud energiat raisata, siis see toode võib olla just sinule. Praegu pead sa selleks lihtsaks toiminguks end voodist välja veeretama, läbi terve elamise end lohistama, uksest välja astuma, võtma ette terve tee postkastini ja kõike selleks, et vaadata, kas post on juba saabunud. Olgem ausad, sul pole plaanis maratoni joosta ja seega pole sul vaja seda ka igapäevaselt postkastini käimisega harjutada.

Jumal tänatud ei paku Jaapan vaid fetiš-pornot, vaid nägi, et laiskade inimeste maailmas on üks asi täielikult puudu – nii loodigi imeline seade tänu millele ei tule end enam diivanilt püsti ajada, vaid võib seal samas istudes omada ülevaadet, kas postkastis midagi põnevat peidus on.

Sa ei pea tegema muud kui paigaldama postkasti antenniga seadme ja kui postiljon toob sulle midagi, siis teine seade, mis asub sul toas, annab märku. Et sa iga lipiku ja reklaami järele jooksma ei peaks, siis on see seade ühtlasi ka loendur ning nii omad pidevat ülevaadet, kui täis su postkast on, ilma, et sa end selleks püstigi ajama peaks.

3. Puldiga prügikast


Kas sa oled kunagi olnud sarnases olukorras? Istud ja naudid jõudehetke oma lemmiktugitoolis, kui sa avastad, et terve su süli on kommipabereid ja õllepurke täis. Mis sa siis sellisel juhul tegema peaks? Püsti tõusma ja ära viima? Hullumeelsus! Selline mõtlematu tegevus võib lõppeda sellega, et sul jääb „Kaua võib” saatest pool nägemata. Täiesti lubamatu. Nüüd ka ebavajalik, kuna ülilaisad teadlased on võtnud vajaduse prügikasti järele minna, vaid see tuleb ise sinu juurde.

Sa ei pea enam oma pruuti paluma, et ta prügi kööki minnes kaasa võtaks. Sa ei pea enam taskurätte tooli vahedesse toppima, ega maas olevat prügi diivani alla nügima. See puldiga prügikast ei ütle kunagi, et ta ei viitsi, või, et ta on väsinud, või, et ta pole sinu ori, või mis kõige hullem, et sa peaksid end natuke rohkem liigutama. Ei midagi taolist. See lihtsalt veereb sinu juurde, võtab kõik prahi endaga ühes ning kaob. Sellesse suhtesse tasub investeerida!

4. Külmkapp/öökapp


Sa oled voodis. Uinumas. Kuid on vaid üks asi, mis segab sul niisama vedelemast – sinu pöörane isu väikese õlle ja singivõileiva järele. Idee järgi võiksid sa ju kööki minna, kuid see tähendaks, et sa peaksid ärkama. Ei, kui sa plaanid poolunes kõhtu täita, peab see olema nii mugav kui võimalik.

Selleks on loodud külmkapp, mida saab kasutada öökapina ja Amazonist saab selle endale soetada olematu 599 dollari eest. Sa võiksid küll selle raha eest endale ammu soovitud jalgratta osta, kuid jalgratta sõit ajab higiseks. Ilmselgelt ei mõelnud sa seda soovides selle peale. Kuid see kapp on sul koguaeg olemas ja mida iganes sa sinna sisse topid, võid sa kindel olla, et see ootab sind seal. Alati.

5. Robotniiduk


Oh, kõiki neid kordi, kui sa oled oma lapsed aeda niitma saatnud ja sa taipad, et sul polegi lapsi. Mida sa siis tegema peaks? Ise niitma? Aga uinak? Õnneks on nüüd lahendus, mis on eestlastest aiaomanike üks lemmik oste – robotniiduk. Pane see aeda, seadista ära ja see niidab sinu eest.

Me teame kõik, et robotid on hirmsad ja et ühel päeval hakkavad nad mässama ja võtavad maailma üle. Kuid hetkel on nad jätkuvalt meie orjad, mis tähendab, et need tüütud tööd, mida me peaksime muidu ise tegema, saame me neile delegeerida. Mõelda vaid, kui sa selle 900 ruutu ise peaks niitma. See tähendaks poolteist tundi maha visatud aega. Iga nädal. Ega sa mingi sportlane pole. See on ju peaaegu nagu trenn.