Andrus Ansip lahendab koos tütrega õhtuti võrrandeid

 (25)
Andrus Ansip lahendab koos tütrega õhtuti võrrandeid
Foto: Ilmar Saabas

Peaminister Andrus Ansip elab oma töö tõttu Tartus pesitsevast perekonnast juba mitmendat aastat eemal. Nädala sees viibib mees oma isiklikus korteris Tallinnas, käib siin ise poes, teeb söögi ning triigib särgidki. Ent õhtuti täidab riigitöö kõrvalt ja läbi telefonitoru ka isekohust.

Ansip teab, et aeg on defitsiit. Nii kohe ütlebki ja peab silmas ennekõike seda aega, mis võiks ja peaks perele kuuluma.
“On muidugi kahju eemal olla, ma ei kujutanud ette, et see (lahusolek — toim.) nii kaua aastaid kestab,” tunnistas Ansip Vikerraadiole antud intervjuus.
Kuid valikud on tehtud ning ka uutel valmistel ei saa kodused paluda meest loobuma. Sest poliitikas nii ei tehta.

Isa rõõmustab aga teadmine, et noorim, nüüd teismelise ikka jõudnud tütar temaga endisel moel suhtleb. “Vaatamata vahemaale ei ole meie suhted halvenenud,” teab isa.

Kuidas aga telefonitsi see isakohuse täitmine täpselt käib?
“Me räägime igal õhtul meie 13-aastase tütrega. Oleme isegi enne südaööd võrrandit lahendanud,” toob Ansip näite. “See käis siis nii, et tütar luges võrrandi telefonis ette, ma kirjutasin ajalehe nurgale ja siis lahendasime koos. Mul on hea meel, et saan talle abiks olla.”

Vahel on pere ka päriselt koos, Tartu kodus. Ja sellist asja nagu lasteta puhkus, peaminister vähemalt praegusel eluperioodil ei tunnista: “Puhkuse veedame ikka lapsega koos!”